20 EYLÜL 2018 PERŞEMBE

Okul servislerine denetim yapılıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 2017-18 eğitim-öğretim yılında öğrencilerin can güvenliği için okul servis araçlarını denetlemeyi sürdürüyor...

Ekleme: 29 Eylül 2017 Cuma 22:50/ Güncelleme: 29 Eylül 2017 Cuma 22:50
DENİZLİ-Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, 2017-18 eğitim-öğretim sezonu ile birlikte öğrenci servis araçlarının denetimine başladı. Denetimlere, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Ulaşım Dairesi Başkanı Niyazi Türlü ve Denizli Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Umul katıldı. Denetimleri gerçekleştiren ekipler başta, araçların yaşı olmak üzere servis araçlarında olması zorun- lu olan otomatik kapı sensoru, emniyet kemeri, kamera sistemi, araç takip sistemi, panik butonu, ışıklı dur levhası, yangın tüpü, ilk yardım çantası ve açılan camlarda parmaklık olması gibi geniş kapsamlı bir denetime tabi tuttu. Denizli Büyükşehir Belediyesi “S Plaka”ya sahip yaklaşık 800 servis aracını denetleyecek.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, denetimlerden dolayı veliler, okul idareleri, öğrencilerin memnun olduğunu belirterek, “Her eğitim öğretim yılı öncesi olduğu gibi bu yıl da servis araçlarımızın fiziki şartlarını denetliyoruz. Fiziki şartları elverişsiz olan araçlara izin vermiyoruz” dedi.
Denizli Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Umul; “Denizli, olarak servis konusunda en az kazanın olduğu iliz. Önümüzdeki eğitim öğretim yılını da sıfır kaza ile bitirmek istiyoruz. Veliler çocuklarını rahatlıkla “S Plaka”lı araçlara verebilir. Denizli Büyükşehir Belediyesi UKOME kararı ile bütün araçlarımıza kamera sistemi, araç takip sistemi ve acil panik butonu yerleştirdik. Ayrıca, bundan böyle “Okul Servis Yolu Sistemi” ile çocuk okula geldiğinde ve okuldan çıktığı andan itibaren velimizin haberi olacak” dedi.