19 EYLÜL 2018 ÇARŞAMBA

TOHOB Van buluşması “Ozel” ufuklar açacak

Özel Halk Otobüsçüleri’ne kurumsallaşma ve geleceğin ulaşım sisteminde ana nüve olması için yol açan TÖHOB, Van Toplantısı’nda işbirliğinin önemine dikkat çekti...

Ekleme: 15 Eylül 2017 Cuma 21:32/ Güncelleme: 15 Eylül 2017 Cuma 21:32
Ulaşım sektörünün dünyadaki yenilenmesini takip ederken, kurumsal hareket kabiliyetini de yeni nesil gelişmeye dönük düzenlemeye çalışan TÖHOB, Van Toplantısı’nda, ülkemizdeki geleceğin “Özel” toplu taşıması için yapılması gerekenleri bir kez daha net olarak ortaya koydu ve konuyu tartıştı. Anadolu Isuzu sponsorluğunda gerçekleşen Van Toplantısı’nda, kapanış konuşmasını TÖHOB Genel Başkanı İsmail Yüksel gerçekleştirdi.
 
Üç oturumda değerlendirmelerin yapıldığı TÖHOB Van Toplantısı’nda oturum başkanlıklarını sırasıyla; TOBB Sektör Meclis Başkan Danışmanı Yardımcı Doç. Dr. Kemal Karayormuk, Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Genel Başkanı Av. Hitay Güner ile TÖHOB Genel Sekreteri Onur Orhon yaptı. Geleceğin “Özel” toplu taşıma yapılanmasının masaya yatırıldığı toplantı sunumların ortaya koyduğu bilgilerle değerlendirildi.
 
Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın’ın da yer aldığı ve bir konuşma yaptığı TÖHOB Van Toplantısı’nda; ev sahibi olarak Van Özel Halk Otobüsçüleri adına Başkan Salih İpek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Anadolu Isuzu adına da Tunç Karabulut, IPRU Başkanı Fatih Tamay, Best Van Yönetim Kurulu Başkanı İrem Bayram ile TÖHOB Yönetim Kurulu ve Türkiye’nin her ilinden üyeler katıldı.