21 MAYIS 2019 SALI

Övgüler TÖHOB'a

Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği’nin başlattığı ve aralıksız11 yıldır takip ettiği yasal kimlik tanımının Karayolları Trafik Kanunu Yönetmeliği’ne konulması, yurt geneli memnunluk sağladı...

Ekleme: 31 Ağustos 2017 Perşembe 20:33/ Güncelleme: 31 Ağustos 2017 Perşembe 20:33
Resmi Gazete’nin 24 Ağustos 2017 tarihli sayısında yer alan Karayolları Trafik Kanunu Yönetmeliği’ndeki değişiklikle artık “Özel Halk Otobüsü” tanımı yasal statüye kavuştu. Bu yolla, TÖHOB, sektörün “Tek Çatı Örgütü” olarak 3. önemli başarısını gerçekleştirip, Özel Halk Otobüsçüleri’nin yeni ulaşım yapılanmasındaki yerini de oldukça sağlamlaştırdı.
Devletin ileri teknolojiye dayalı güvenli sürüş ve güvenli ulaşım sistemleri ile ihtiyaçların karşılanmasına dönük “Sıfır Kaza, Sıfır Ölüm” yaklaşımlı sistem ihdasını planladığı bu evrede TÖHOB, gelişime uygun Özel Halk Otobüs İşletmeciliği kavramını da bu tanım- la perçinletti. Böylelikle, yeni sisteme uygun geleceğe dö nük yolunu da açmış oldu.  
Tüm Özel Halk Otobüsleri Der- neği Başkanı İsmail Yüksel, TÖHOB için yasal tanımın yeni bir başlangıç olduğunu belirtip; “Daha işin başındayız ve yapılacak çok işimiz var. Bundan sonra daha da çok çalışmalıyız” dedi. Birlik ve beraberliğin önemine de değinen Yüksel, destek verenlere teşekkür ederek “Bu sonuç, esnafın başarısıdır” dedi.