26 MART 2019 SALI

Müdürler Kurulu yeni stratejiler belirledi

Özel Halk Otobüsü Şirket Müdürleri geçtiğimiz hafta düzenledikleri Müdürler Kurulu toplantısında gelişmeler ile yeni yapılanmaları ele alarak gidişatı değerlendirdi...

Ekleme: 14 Temmuz 2017 Cuma 21:37/ Güncelleme: 14 Temmuz 2017 Cuma 21:37
ÇATALCA/İSTANBUL-Mavi Marmara ev sahipliğinde Çatal- ca’da gerçekleştirilen Müdürler Kurulu toplantısı geçtiğimiz hafta başında İstanbul Halk Ulaşım Yönetim Kurulu Bakan vekili Lütfü Oktay, Özulaş Toplutaşım A.Ş. Genel Müdürü İsmail Yolcu, Öztaş Ulaşım Genel Müdürü Yaşar Küçük, Şile Kooperatif Müdürü Mustafa Uçar, Mavi Marmara Genel Müdürü Emin Uysal, Yeni İstanbul Özel Halk Otobüsleri Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Evren, ÖHO Basın müşaviri Ercüment Coşkun ve M. Şevket Erturan ile Şirketler Arası Genel Koordinatör Onur Orhon’un katılımı ile yapıldı. Toplantı da belirlenen gündeme göre mevcut durum ve yeni gelişmelere uygun stratejiler belirlendi.
Müdürler, sektörün daha sağlıklı ve kurumsal yapılanmaya dönük gelişimde ortak anlayışla yol almasının önündeki engellerin kal- dırılma hedefi üzerinde duruldu. Katılımcılar Ağustos-Aralık 2017 dönemi çalışma programının hazırlanmasına dönük ayrıntılı bir çalışma gerçekleştirdi. Müdürler, sahada yaşanan sorunların çözümü esnaf mağduriyetlerinin giderilmesi için yapılması gereken- ler dahil, başkanlar kuruluna sunulacak konuları da karara bağladı.  Genel Koordinatör Onur Or- hon, toplantı sonrası açıklamasın- da, “Gelişmeleri dikkatle izliyoruz. Dışımızda müdahil olamadığımız ama bize de yansıyan konular dahil, hemen tüm öncelik taşıyan konuları, öncelik sırasına göre değerlendirip ele aldık. Yeni strateji ve daha verimli sorunsuz hizmet için yapmamız gerekenleri değerlendir- dik. İdareden acil taleplerimiz dahil ortak anlayışla yapacaklarımızı ele aldık” diye konuştu.