27 ŞUBAT 2021 CUMARTESİ

ASİS CT termal kamera projesi

ASİS Elektronik, “ASİS CT-City Technologies” markasıyla Türkiye’de salgınla mücadele için termal kamera projesini hayata geçiriyor...

Ekleme: 3 Mayıs 2020 Pazar 07:15/ Güncelleme: 3 Mayıs 2020 Pazar 07:15
ASİS CT-City Technologies; Akıllı Şehir Danışmanlık Hizmetleri, Mobil İzleme Sis temleri, Kişi & Yolcu Sayma ve Analiz Sistemleri, Geçiş Kontrol Sistemleri, Elektronik Ücret Toplama Sistemleri, Yolcu Bilgilendirme Sis temleri, Mikro Mobilite Çözümleri, Mobilite 360 Platform ve Elektronik Denetleme Sistemleri alanlarında geliştirdiği teknolojilerle öne çıkan Asis CT şehir yaşamının en önemli sorununa dönüşen koronavirüs salgınına karşı akıllı şehir teknolojileri hizmetini termal kamera projesiyle sürdürüyor.
Türkiye’nin 81 ilinde faaliyetleriyle adından söz ettiren, dünyanın 13 ülkesinde de büyük projelere imza atan ASİS CT, Termal Kamera ve Blackbody cihazlarının Türkiye’deki proje yönetimini ve sistem entegratörlüğünü gerçekleştirecek. Son derece hassas ve doğruluk oranı yüksek ölçümlerle yüksek ateşi tespit eden termal kameralar koronavirüs salgınıyla mücadelede kilit rol oynayacak. Termal kameralar, Türkiye genelinde, kamusal alanlarda, kamu binalarında, hastaneler, okullar ve havalimanlarında yüksek ateşli hastaları anında tespit ederek, virüs yayılımının önlenmesi amacıyla kullanılacak.
Günümüzün ihtiyaçlarına ileri teknolojilerle en etkin çözümleri sunmayı hedeflediklerini belirten ASİS CT Genel Müdürü Fatih Gündoğan; “Akıllı şehirler odağında birikimimizi değerlendirdiğimiz yeni işbirlikleri kapsamında termal kamera projemizi de hizmetlerimize dahil ediyoruz. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadelede ASİS CT olarak, şehirlerde kamusal alanlar ve kamu binaları başta olmak üzere birçok lokasyonda termal kamera entegrasyonu ve çözümleri üreteceğiz. Dünya’da salgınlar artık kaçınılmaz hale geldi, tüm teknoloji şirketleri alt yapılarını, Ar-Ge ve insan kaynaklarını bu yönde geliştirmeli” dedi.