02 MART 2021 SALI

ZF’den veri kontrolü

ZF, BMW Group ve Microsoft tarafından duyurulan Açık Üretim Platformu’na (OMP) katılarak, imalat sanayinde hızlı ve daha uygun maliyetli inovasyonların yapılmasına olanak sağlayacak...

Ekleme: 29 Mart 2020 Pazar 01:24/ Güncelleme: 29 Mart 2020 Pazar 01:24
Kesintisiz veri paylaşımını, birçok veri kaynağı- nın bir şirket içinde öncelikle birbiriyle bağlantılı olması ve daha sonrasında da iş ortakları ile 3. parti kuruluşlara genişletilmesi gerektiğini bir vizyon olarak gören ZF, akıllı fabrikalara yönelik Endüstri 4.0 olgunluk seviyesinin iyileştirilmesinde aktif olarak görev alıyor.
 
ZF, Açık Üretim Platformu’na (OMP) katılarak, topluluk üyelerine açık endüstriyel standartla- ra dayanan, açık kaynaklı bileşenler içeren bir referans mimarisi sağlamayı amaçlayan ZF, veri erişimini açarak analitik ve makine öğrenimi senaryolarını hızlandırmak için endüstriyel veri modellerini standartlaştıracak.
 
ZF Bilgi Teknolojileri Müdürü Dr. Jürgen Sturm; “Üreticiden bağımsız otonom taşıma entegras- yonu olan OMP, ZF’de, E 4.0 olgunluğunun bir sonraki seviyesine ulaşmak için mevcut ve gelecekteki gereksinimleri karşılamak üzere dijital üretim kapasitemizi geliştirmemiz için çok çok önemli olanak sağlıyor” diyor.
 
OMP teknoloji sistemi ve topluluğu, sektör genelinde akıllı fabrika çözümlerinin geliştirilmesini desteklemek amacıyla tasarlanmış. Bilgiyi paylaşan, cihazların kullanım durumlarını gösterebilen ve bunun için örnek yazılım kodları kullanan OMP üyeleri, hizmet ve çözümlerin gelişim sürecini basitleştirip, hızlandırıyor.