26 ŞUBAT 2021 CUMA

Türkiye’ye getirilecek E-Mercedes’ler belli!

Mercedes-Benz, “Emisyonsuz Gelecek” mottosuyla üreteceği elektrikli araçlar konusundaki kararlarını ülkeler çapında açıklarken, Türkiye’de pazara sunacağı modellerini açıkladı...

Ekleme: 23 Eylül 2019 Pazartesi 01:14/ Güncelleme: 23 Eylül 2019 Pazartesi 01:14
Mercedes Benz Türk Otomobil Grubu İcra Üye- si Şükrü Bekdikhan, Türkiye’ye getirilecek elektrikli Mercedes-Benz araçlar ile ilerleyen senelerde marka olarak nasıl bir yol izleyeceklerini açıkladı. Bedikhan; “Emisyonsuz Gelecek mottosuna uygun olarak Türkiye’de tama- men elektrikli otomobil seçeneklerimizi artırıyo- ruz. 2018’de tamamen elektrikli smart EQ ile başladığımız emisyonsuz araç satışlarımızı 2020 yılında EQC ile sürdüreceğiz” dedi.
 
Bedikhan, konuşmasını daha sonra; “Her seg- mentte tamamen elektrikli ya da şarj edilebilen hibrit seçenekleri sunarak, müşterilerimize ihtiyaçları doğrultusunda seçim yapabilecekleri, çevreye en düşük karbon ayak izini bırakan otomobillere sahip olmayı planlıyoruz. 2022 yılına kadar otomobil portföyünün tamamında elektrikli motor seçeneği olacak. Amacımız; tamamen ‘Emisyonsuz Gelecek’ mottosuna uygun hareket etmek” diye konuştu.