02 MART 2021 SALI

Ford’tan elektrikli gelecek taahhüdü

2019’da 8 olmak üzere 2024 yılına kadar 17 adet elektrikli aracını Avrupa pazarına sunacak Ford, elektrikli bir gelecek taahhüdünü gözler önüne serdi...

Ekleme: 23 Eylül 2019 Pazartesi 01:09/ Güncelleme: 23 Eylül 2019 Pazartesi 01:09
FORD, elektrikli güç aktarma organlarının 2022 sonuna kadar otomobil satışlarının yarısından fazlasını oluşturacağını ve Ford- ’un elektrikli araç satışlarının konvansiyonel benzinli ve dizel araçları geçeceğini öngörüyor ve o zamana kadar 1 Milyon elektrikli otomobil satmayı planlıyor.
Ford, şarj edilebilir (plug-in) hibrit müşterilerine ev tipi duvar şarj üniteleri ile birlikte kurulum hizmetleri ve çevre dostu enerji tarifeleri sunmak, elektrikli araçların daha basit, daha hızlı ve da ha uygun maliyetli bir biçimde şarj edilmesini sağlamak için Avrupa çapında önde gelen altı enerji tedarikçisiyle iş birliği yapacak. Şirket bu doğrultuda bir süre önce İngiltere ve İrlanda’da hizmet sunmak için Centrica ile çalışacağını açıkladı. Ford’un enerji alanındaki iş ortakları, kurulum hizmetlerini Ford’un Avrupa genelindeki bayilik ağlarını desteklemek için de sunacaklar. Ford’un duvar ünitesi çözümü, plug-in hibrit model kullanıcılarına evde şarj sürelerini üç te bire kadar kısaltmak için klasik bir ev prizine göre yüzde 50’ye kadar daha fazla şarj gücü sağlayacak.
Ford Avrupa Pazarlama Sa- tış ve Servis Başkan Yardımcısı Roelant de Waard, konuyla ilgili “Centrica gibi önde gelen ener- ji tedarikçileriyle iş birliklerimiz, hızlı şarj eden duvar ünitemizle tedarik, kurulum ve özel çevre dostu enerji tarifeleri dahil olmak üzere bir ara- da bir şarj çözümü sunabilmemizi mümkün kılıyor” dedi.
Ford ayrıca, hibrit araç sahiplerinin ve işleticilerinin şarj noktalarını kolayca aramalarını, bulmalarını ve ödeme yapmalarını sağlayacak yeni bir akıllı telefon ve tablet uygulaması sunuyor. NewMotion ile birlikte çalışan Ford, Avrupa’da geniş kapsama sahip en büyük kamu şarj noktaları ağına erişim sunuyor. Yeni uygulama, Ford müşterilerinin 30 ülkede 118 Bin’den faz- la şarj noktasına erişimini ve öde- me yapmasını kolaylaştıracak. Müşteriler, birçok ülkedeki şarj noktalarını kesintisiz olarak kullanabilecek, tek hesaptan şarj hizmetini başlatıp ödeme yaparak sadeleştirilmiş bir sahip olma deneyimi yaşayabilecekler.
Ford, ayrıca, 2020 yılına ka- dar Avrupa’nın önemli şehirlerinde 350 kW şarj kapasitesine sahip 400 hızlı şarj istasyonu kurmayı hedefleyen “IONITY” konsorsiyumunda kurucu üye ve ortak olarak yer alıyor. Tam elek- trikli araçların şarj sürelerini mev- cut sistemlere kıyasla ciddi ölçüde kısaltan bu ağ, uzun yolculuklar için ideal olacak.