19 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

ZF’nin E-Mobilite yatırımları artıyor

ZF, Almanya Schweinfurt’taki E-Mobilite Departman Merkezi’nde Ar-Ge ve satış departmanları için konumlandırdığı yeni binanın açılışını yaptı...

Ekleme: 7 Temmuz 2019 Pazar 21:57/ Güncelleme: 7 Temmuz 2019 Pazar 21:57
ZF’nin E-Mobilite ve Kurumsal Üretim’den sorumlu Yönetim Kurulu Üye- si Michael Hankel, “Elektrikli aktarma organları çözümlerine olan talepte ciddi bir büyüme kaydedildi. Bu nedenle, bu alana yeni yatırımlar yaparak, cazip istihdam fırsatları yarattık ve üretim kapasitemizi artırdık. ZF, elektromobilite ile yeni nesil mobilite çözümlerinin önünü açıyor ve araç emisyonunun azalmasına dünya çapında katkıda bulunuyor” dedi.
Elektromobilite, araç hareket kontrolü, tam otonom sürüş ve entegre güvenlik ve ZF’nin “Yeni Nesil Mobilite” stratejisini oluşturan teknolojilerin 4 ayağını oluşturuyor. ZF’nin, Schweinfurt’ta hizmete giren yeni binasında yaklaşık 520 personel çalışacak ve ZF’nin proje tabanlı, esnek çalışmaya uygun ve çalışanların iletişimi- ni kolaylaştıran Ofis 3.0 konseptine dayanıyor. 9 Bin 400’den fazla çalışanı ile en büyük ZF yerleşkesi oldu.
E-Mobilite Bölüm Direktörü Jörg Gro tendorst: “Bu modern ofis konsepti ile çok amaçlı ve mükemmel bir çalışma ortamı oluşturduk. Bu konsept, günümüz iş dünyasında sürat ve dijitalleşme ile özdeşleşen dönüşümü yansıtıyor. Çalışanlarımıza seçkin bir çalışma alanı sunmak istiyoruz” diyor. 30 Milyon Euro değerindeki binada 16 test tezgahı, elektrikli ve hib rit tahrik sistemleri ile bileşenlerinin testinde kullanılacak tesis yer alıyor.