29 MAYIS 2020 CUMA

Bridgestone-TomTom Telematics işbirliği

Bridgestone, Avrupa’da filo çözümlerini güçlendirmek üzere TomTom Telematics’i 910 Milyon Euro bedel karşılığında satın alma çalışmalarını başlattığını duyurdu...

Ekleme: 22 Haziran 2019 Cumartesi 23:14/ Güncelleme: 22 Haziran 2019 Cumartesi 23:14
NAVİGASYON ve harita ürün leri firmalarından TomTom geliştirdiği TomTom Telematics, dijital filo çözümlerinde sıra dı- şı bir başarıya sahip. Bu bilgi ve deneyimle birlikte Bridgestone yenilikçi lastikleri ve öncü hizmetlerini bir adım öteye taşıyacak ve filo pazarının kompleks ihtiyaçlarına yeni nesil çözümler sunacak. Bridgestone iştirak lerinden Bridgestone Europe, TomTom ile bir anlaşma imzalayarak, TomTom Telematics ve bağlı bulunan dijital filo çözümleri işkolunu 910 Milyon Euro bedel karşılığında kendi bünyesine katacağını açıkladı. Resmi işlemlerin başarılı bir şekilde tamamlanmasını takiben satın alma işleminin en geç 2019 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.
TomTom, son derece farklı hukuki, ticari ve kültürel gereksinimleri bulunan Avrupa pazarında dijital filo çözümleri konu- sunda bir numaralı hizmet sağlayıcısı konumunda bulunuyor. TomTom’un dijital filo çözümleri ise son derece kompleks ihtiyaçlara sahip bir pazar orta- mında operasyonlarını başarılı bir şekilde yürütebilme yeteneğine ve global ölçekte büyüme potansiyeline sahip bir iş kolu.
Bridgestone Europe çatısı altına taşınacak olan TomTom Telematics, dijital filo çözümleri platformuyla araçlara sunduğu bilgi ve hizmetlerle sürüş deneyimini daha verimli ve emniyetli bir hale getiriyor. Bu sayede filolar, optimize edilen ve iyileştirilen mobilite süreçleriyle hem rekabet avantajı kazanıyor hem de sürdürülebilir bir başarı yakalıyor. Bridgestone lastik konusundaki uzmanlığı, global servis ağı ve hizmetlerini TomTom Telematics deneyimiyle birleştirerek Servis olarak Mobilite (Mobility as a service – MaaS) alanında yeni bir dönemi başlatmaya hazırlanıyor.
Bu stratejik yatırım, Bridgestone’un geniş ve sektöre öncülük eden hizmet portföyünü güçlendirmenin yanı sıra firmanın sektörde yenilikçi bir lider olarak lastik tasarımında ve öngörücü lastik bakımı servislerindeki konumunu güçlendiri- yor. Satın alma işleminin tamamlanmasıyla, Bridgestone araç ve lastik operasyon koşullarına dair eşsiz bilgi kaynaklarına erişim kazanacak ve büyü yen kullanıcı tabanı 860 Bin ara ca ulaşarak günde 200 Milyon bilgi ileten bir platformun avantajlardan yararlanabilecek.
Bu satın alma, sağladığı ekonomik, toplumsal ve çevresel değerle Bridgestone’un ön- cü hizmetlerle toplum için kat- ma değer yaratma hedefinin bir yansıması olarak görülüyor.