03 HAZİRAN 2020 ÇARŞAMBA

Allison ilk e-aks sistemini tanıttı

Allison Transmission, ultra-alçak tabanlı elektrikli otobüs tahrik sistemleri alanındaki ilk e-aks ABE Serisi’ni tanıttı. Şirket, güç ve alan taleplerini karşılıyor...

Ekleme: 7 Haziran 2019 Cuma 00:13/ Güncelleme: 7 Haziran 2019 Cuma 00:13
ABE Serisi, çift elektrik motorlarını, tek veya çok vitesli bir şanzımanı (e-aks modeline bağlı olarak), yağ soğutucularını, pompaları ve güç elektroniklerini mevcut şasideki tüm geleneksel güç aktarma sisteminin yerine tak-çalıştır bir sistemde bir araya getiriyor. Sistem, çift katlı, körüklü ve 3 kapılı otobüsler de dahil olmak üzere şehir içi otobüs endüstrisinin tüm güç ve alan taleplerini karşılıyor.
Allison Transmission Başkanı ve CEO ’su David S. Graziosi; “Allison, otobüs sektöründeki üstün deneyimi, yeniliklere sürekli bağlılığımızı göstermektedir. Elektrikli hibrid çözümlerle ilgili uzun bir geçmişimiz var ve bir sonraki dönem elektromobilite dönemi. ABE Serisi, geleneksel aktarma organları sistemini, mevcut olan en kompakt ve güçlü elektrikli tahrik sistemi ile değiştiriyor” diye konuşuyor. ABE Serisi, otoyolda ve eğimlerde kısıtlama olmadan çalışıyor. Sistem, geri kazanımlı frenleme anında torkun yüzde 100’ünü kullanıyor. Aks gücü 13 tona kadar olan sistem, sektörde alanındaki diğer e-aktarma sistemlerinden daha fazla güç ve tork sağlıyor. Çift motor ile 536 beygir gücünde (400 kW) kesintisiz aks çıkış gücüne ve 738 beygir gücünde (550 kW) maksimum güce sahip.