29 MAYIS 2020 CUMA

E-Kent ile ulaşım kolay

Toplu taşımada kolaylık sağlayan E-Kent, şimdi de Kahramanmaraş’ta “Yeni KahramanKart Mobil uygulaması”, “SMS ile KahramanKart Dolumu” ve “Temassız Banka Kartları Ödeme” uygulamaları ile yaşamı kolaylaştırdı...

Ekleme: 3 Mayıs 2019 Cuma 19:38/ Güncelleme: 3 Mayıs 2019 Cuma 19:38
KAHRAMANMARAŞ-Elektronik bilet teknoloji kuruluşu E-Kent, toplu taşıma hiz- metinde halka kolaylık sunuyor. E-Kent, son Kahramanma raş için geliştirdiği özel akıllı ulaşım çözümleri ile belediye hizmet beğenisinin artmasını sağladı. IOS ve Android telefonlarda kullanılabilen KahramanKart mobil yeni uygula- ma ile toplu taşıma seferleri de izlenebiliyor. Uygulama, kurulu NFC özellikli telefonlarla otobüse biniş ve temassız alışveriş ödemesi yapabiliyor. Ay- nı zamanda KahramanKart’ta bakiye azlığında belirlenecek tutar da otomatik yükleme de verilecek talimatla yapılabiliyor. Maraşlı’lar bu yeni akıllı ulaşım çözümleri için belediye başkanına teşekkür ediyor. 
 
 
 
 
 
 
 
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Arif Şen, yaptığı açıklamasında E-Kent tarafından sunulan imkan ile sistemin kayıt dışı ekonomiyi küçülttüğüne, vergi kaybını engellediğine, vatan daşa hız ve pratiklik sağladığını dile getirerek; “Toplu Taşımada Temassız Banka Kartı ile Biniş’ uygulama hizmetimizle Kahramanmaraşlı’lar rahat edecek” dedi.
 
KOLAYLAŞTIRIR
E-Kent Genel Müdürü Ceyhun Kazancı Kahramanmaraş uygulamasının başlama sı münasebetiyle yaptığı açıklamasında, akıllı şehir çözümleri üreterek yaşamı kolaylaş- tırdıklarını dile getirerek; “E-Kent, sunduğu dijital çözümlerle bilgiye ve hizmetlere ko lay erişim sağlıyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin yenilikçi teknolojilere olan hassasiyeti ve destekleriyle dijital dönüşümünü hızla geliştirdik. Hedefimiz, Türkiye’de toplu taşıma operasyonunu üstlendiğimiz şehirlerde teknolojik uygulamaların sayısını sürekli artırmak. Teknoloji ve inovasyonu herkes için ulaşılabilir kılmak için çalışmalarımızı ülke geneline yayarak sürdüreceğiz” dedi.