19 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ

Pepper Eurostar’da çalışmaya başladı!

Eurostar peronlarda Robot Pepper aracılığı ile yolcuları bilgilendiriyor. Bunun ilk örneğini Londra St. Pancras İstasyonu gidiş salonunda hizmete sundu...

Ekleme: 25 Ocak 2019 Cuma 18:57/ Güncelleme: 25 Ocak 2019 Cuma 18:57
LONDRA-SoftBank Robotics tarafından tasarlanan, temel insan duygularını tanıyan ve kendi davranışını buna göre uyarlayıp, cevap veren ilk robot Pepper, Eurostar Londra St. Pancras’taki gidiş salonunda yolcularla iletişim kurmaya başladı. Pepper, yolculara entegre bir istasyon haritası ile yolculuk deneyimleri hakkında bilgi verip, Paris, Amsterdam,  Brüksel ve Lille’de gidilebilecek yerler hakkında birçok ipucu bulabilecekleri dahili bir tablet kullanarak onları bilgilendiriyor. Eurostar’ın Dijital Başkanı Perrine Allain, Pepper hakkında şunları söyledi; “Her zaman, genel müşteri deneyimini geliştirmeye yardımcı olacak teknolojileri yenilemek ve keşfetmek için yeni yollar arıyoruz. Pepper, müşterilerinin yolculukları ve varış yerleri hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için eğlenceli bir yol sunuyor ve müşterilerimizden gelen geri bildirimleri duymak için de sabırsızlanıyoruz.”
Pepper, ayrıca St. Pancras International’da da bir müddet yolcularla buluşacak. 2019 yılında, yüksek hızlı tren işletmelerine de hizmet vermesi planlanan Pepper için şim- diden bir çok firma müracaat etmiş durumda.