18 HAZİRAN 2019 SALI

EQC ve Urbanetic geleceğimiz olacak

Mercedes-Benz’in ilk elektrikli modeli EQC ile geleceğinin bir parçası olduğuna inandığı Vision Urbanetic konsepti araç otomotiv sektörüne yeni bir yüz olacak...

Ekleme: 11 Ocak 2019 Cuma 20:10/ Güncelleme: 11 Ocak 2019 Cuma 20:10
Ön ve arka akslarda bulunan iki farklı elektrikli motor ile çalışacak Mercedes’in ilk elektrikli modeli Vision Urbanetic, iki motorda da 410 beygir gücü ve 765 Nm tork üretirken, 80 kWh’lik bataryası sayesinde araç 450 km. menzile sahip olacak. Yeni EQC, DC hızlı şarj sistemi ile birlikte gelirken, 110 kW güce kadar şarj edilebilir olacak ve bu bataryanın 40 dakika içerisinde de aracın şarjını yüzde 10’dan yüzde 80’e ulaştıracak.
 
Şirketler ya da kişiler tarafından kullanılabilecek toplu taşıma araçları olabileceğine inanılan Urbanetic van modeli akıllı IT sistemi sayesinde bir telefon uygulaması ile kendisini kontrol edebilecek. Mercedes-Benz yöneticilerinden Gerd Reichenbach; “Trafiğin sıkışık olduğu saatlerde top- lu taşıma, diğer zamanlarda kargo aracı olacak. Sessiz, elektronik ve sürcüsüz sistemi gece taşımacılığını daha güvenli hale getirecek” diyor.