18 HAZİRAN 2019 SALI

Samsun’un “Akıllı” dijital yolculuğu

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile “Akıllı Şehir İşbirliği” protokolü imzalayan Huawei ile birlik- te muhteşem bir tanıtıma imza attı...

Ekleme: 11 Ocak 2019 Cuma 20:02/ Güncelleme: 11 Ocak 2019 Cuma 20:02
SAMSUN-Başta trafik sorununa kökten çözüm getirerek kentin yaşam standardı kalitesini çok daha yükseklere çıkartmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, bu yönde dünya teknoloji devi Huawei ile imzaladığı “Akıllı Şehir İşbirliği” protokolünün meyvelerini almaya başladı. Dev teknoloji şirketi bu yönde muhteşem bir tanıtım filmine imza atarken, Samsun Bü- yükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin; “Çıktığımız bu yolculuk Samsun’u akıllı şehire dönüştürecek, halkımıza daha iyi bir yaşam sunacak” dedi.
Eylül başında Büyükşehir Belediyesi ile Turkcell’in de dahil olduğu “Akıllı Şehir İşbirliği” proto- kolüne imza atan Huawei, dünyadakı lider uzmanlığını ve deneyimini Samsun’a getirmeye hazır olduğunu açıkladı. Huawei’nin proje ile ilgili 4 dakikalık tanıtım videosu ise büyük beğeni topladı.
Huawei’nin, “Tamamen bağlı ve akıllı bir dünya için tüm kişileri, evleri ve kurumları dijitalleştirme” misyonuyla dünyanın önde gelen “Bilgi ve İletişim Teknolojileri” çözüm sağlayıcısı olduğunun altı çizilen videoda, “Şehir Dijital Dönüşüm Yolculuğuna başladı. Bu yolculuk Samsun’u akıllı şehire dönüştürerek insanlara daha iyi bir yaşam vaad ediyor” ifadeleri dikkati çekti. Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin; “Sezebilir, Düşünebilir ve de Karar Verebilir’ bir sistem ile bundan böyle Samsun’da trafik sorunumuz bitmiştir” dedi.