20 HAZİRAN 2019 PERŞEMBE

eHelikopter en uzun uçuşunu yaptı

Tier 1 Engineering ve Lung Biotechnology, tamamen elektrikli helikopterleri ile en uzun uçuş yaparak dünya rekoru kırmayı başardı...

Ekleme: 28 Aralık 2018 Cuma 18:21/ Güncelleme: 28 Aralık 2018 Cuma 18:21
Tamamen elektrikli helikopterler üzerine çalışan Tier 1 Engineering ve Lung Biotechnology şirketleri, tamamen elektrikli helikopterleri ile Guinness dünya rekoru kırmayı başardı. Tier 1 Engineering ve Lung Biotechnology, ürettikleri elektrikli helikopter ile toplamda 55.5 km. mesafe katetmeyi başardı. ABD’nin Kaliforniya Eyaleti’nde gerçekleşen test uçuşunda toplamda 22 dakika boyunca havada kalan elektrikli helikopter, saatte 148 km. hızına kadar çıktı.
 
Robinson R44 helikopterinin modifiye edilmiş versiyonu olarak karşımıza çıkan elektrikli helikopter, Brammo firması tarafından üretilen 67 kilowatt’lık lityum polimer bir bataryaya sahip. Rinehart Motion Systems tarafından üretilen elektrik motora sahip helikopter, 2016 yılında bir test uçuşu gerçekleştiren Tier 1 Engineering ve Lung Biotechnology’nin tamamen elektrikli helikopteri söz konusu uçuşta 5 dakika boyunca havada kalmayı başarmıştı.