19 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ

Samsung fütüristik kontrol paneli üretti

Samsung, otomobillerin ön konsolları için tasarladığı ve “Dijital Kokpit” denilen yeni kontrol panelini görücüye çıkardı...

Ekleme: 25 Kasım 2018 Pazar 23:22/ Güncelleme: 25 Kasım 2018 Pazar 23:22
Güney Koreli Samsung bir süredir otomobil teknolojileri üreten Harman markasıyla ortak çalışmalar yürütüyor ve ne yaptıkları otomotiv sektöründe merakla bekleniyordu. Sonunda Samsung-Harmen iş- birliği sonucu otomobillere yeni bir bakış açısı geti- recek fütüristik bir ön panel tasarımı ortaya çıktı.
 
Wall Street Journal’ın haberine göre; “Dijital Kokpit” olarak adlandırılan ve bir araç için devasa sayılacak bir ekranı olan fütüristik bu panel sayesinde, hem araç içinde, hem de evinizdeki ioT cihazlarının kontrol edilebildiği, aynı zamanda bir web tara- yıcı, televizyon olarak da kullanılabildiği açıklandı.
 
Habere göre; konseptteki ön panel tasarımlarının en erken 2020’de araçlara entegre edileceği belirtildi. Ayrıca, diğer teknoloji şirketlerinin VW, Renault, Mitsubishi ve Nissan’la çalışarak, Samsung’un bu teknolojisine benzer bir ön panel üzerinde çalışmalar yaptıkları da sızan bilgiler arasında.