18 HAZİRAN 2019 SALI

MBT”den “Akıllı Eldiven”

Mercedes-Benz Türk StartUP Yarışması’nda ödül alan ve Thread In Motion’ın geliştirdiği Akıllı Eldivenleri Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda kullanmaya başladı...

Ekleme: 29 Ekim 2018 Pazartesi 21:07/ Güncelleme: 29 Ekim 2018 Pazartesi 21:07
Mercedes-Benz Türk, Startup Yarışması’nın kazananlarından Türk girişimciler: Kadir Demircioğlu ve Rahmi Öner’in Thread In Motion’ı geliştirdiği giyilebilir teknolojiye sahip “Akıllı Eldiven”leri sayesinde otobüs fabrikası ambar bölümü çalışanları barkod okutma sırasında yaşadıkları zaman kaybını tasarruf ettiriyor.
 
MBT Otobüs Üretiminden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Bülent Acicbe; “Thread In Motion’ın akıllı eldivenlerini üretim sürecimize katıp hem yenilikçi bir girişime destek verdik, hem sürecimize iyileştirme sağladık. Bu işbirliği iki taraf için de fayda sağladı. Hoşdere Otobüs Fabrikamız’da 17 akıllı eldiven kullanıyoruz” dedi.
Acicbe; “Bunların 12’si malzeme akış sorumluları, 5’i ambar yönetimi çalışanlarında bulunuyor. İlerleyen süreçte akıllı eldivenlerin kullanımının yaygınlaştırmayı, lojistik, imalat alanlarında kullanılmasını planlı- yoruz. ‘Akıllı Eldiven’lerin kullanımının artması sayesinde hız ve verimliğimizi artırıyoruz” diye konuştu.
 
Thread In Motion Kurucu Ortağı Kadir Demircioğlu; “Süreç sorumlusu ekiplerin desteği, işbirliğiyle ihtiyaç olan ‘Akıllı Eldiven’leri geliştirdik. Bu adım bizim iş dünyasında daha sağlam durmamız için önemli bir adım oldu. Sektörünün lideri olan bir firmanın bizim gibi girişimcileri desteklemesi çok değerli” dedi.