18 HAZİRAN 2019 SALI

“Akıllı” Temsa geleceğe doğru

Son yıllarda yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Temsa, “Smart Mobility” çözümlerine çok daha büyük katkıda bulmaya doğru ilerliyor...

Ekleme: 29 Ekim 2018 Pazartesi 21:05/ Güncelleme: 29 Ekim 2018 Pazartesi 21:05
İSVEÇ’in başkenti Stockholm’de düzenlenen ve toplu ulaşım alanında Avrupa otomotiv pazarının en önemli orga- nizasyonları arasında gösterilen Persontrafik 2018 Fuarı’na katılan Temsa, MD9, Avenue Electron ve LD C araçlarını sergiledi. Temsa Genel Müdürü Ha- san Yıldırım, dünya otomotiv endüstrisinin artık akıllı şehirler etrafında şekillendiğinin altını çizdi.
Yıldırım;; “İnsanı odağa alan akıl- lı şehir vizyonumuzla; çok daha akıllı, çok daha temiz bir gelecek için çalışıyoruz. Temsa, son dönemde yaptığı tüm yatırımlarının arkasında bu vizyonu yaraatıyor. Elektrikli araçlar da bu vizyonun en önemli bölümünü oluş turuyor. Bugün Persontrafik Fuarı’ -nda sergilediğimiz ve Temsa olarak se- ri üretime hazır hale getirdiğimiz ikin- ci elektrikli aracımız olan Avenue Electron da bu vizyonun bir yansıma- sı. 9 metrelik MD9 ve 12 metrelik Avenue Electron ile Temsa bugün elektrikli araç konusunda müşterilerine birden fazla model alternatifi sunabilen dünyadaki ender otomotiv markalarından biri haline geldi. Yakın gele- cekte bu ürün gamımızı daha da geliştirip, dünyadaki Smart Mobility vizyonunun en önemli temsilcilerinden biri olmayı sürdüreceğiz” diyor.
12 metrelik boyu ve 35 koltuklu 85 kişilik yolcu kapasitesiyle siparişe hazır olan Avenue Electron tam şarjla 230 kilometrelik bir mesafeyi kat edebiliyor. Hızlı şarj özelliği de mevcut olan araç bu sayede 9 dakikalık bir şarjla 90 km. gidebiliyor. Ar-Ge çalışmaları devam eden araçta hedef bugün 230 kilometre olan menzili 350 km.’ye ulaştırmak.
Yıldırım; “Faaliyet gösterdiğimiz tüm pazarlarda, en fazla ilgi gören araçlarımız arasında yer alan MD9 da insan odaklı tasarımı ve çok yönlü kullanımıyla öne çıkıyor. 9 metrelik bu aracımızın elektrikli versiyonu da şu anda seri üretime hazır. Diğer yandan bu aracımızın sürücüsüz versiyonu için de yoğun olarak çalışıyoruz. İlk konsept aracımızı da geçtiğimiz günlerde Münih’te sergiledik. Hedefimiz bu aracı 2022 yılında yollara çıkarmak” diye konuştu.