18 TEMMUZ 2019 PERŞEMBE

eCityTruck hafifletti!

Bosch, hafif ticari araçlara yönelik yeni eCityTruck çözümü güç aktarma mekanizmalarını daha ekonomik, daha verimli hale getiriyor...

Ekleme: 22 Ekim 2018 Pazartesi 07:53/ Güncelleme: 22 Ekim 2018 Pazartesi 07:53
Bosch, teslimat araçlarının büyük çoğunluğuna uyan elektrikli güç aktarma meka- nizması sundu. Bu elektromobilite çözüm dur-kalk trafikte menzil artırarak enerjinin yeniden kazanılmasını sağlıyor ve aracı verimli hale getiriyor. Bosch, yeni çözümünü barındıran ilk araçların 2019 yılın- da sunulmaya başlanacağını açıkladı.
 
Bosch Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Markus Heyn; “Şehirlerde ürün tedariki- ne ayak uydurabilmek için teslimat trafiğini etraflıca düşünmek gerekiyor. Bosch, e-mobiliteyi gerçekten anlamlı kentiçi teslimatlarda sağlıyor” diyor. Deutsche Post, Bosch’un sürüş sistemini kullanan StreetScooter ile kentiçi değişimini başlattı.
 
Bosch’un eCityTruck güç aktarma mekanizmasının şanzımanlı ve şanzımansız olmak üzere iki versiyonu bulunuyor. Buradaki amaç, hızlı entegre edilebilen ve otomobil üreticilerinin farklı gereksinimlerini karşılayabilen çözümler oluşturmak. Bu güç aktarma mekanizması çözümleri, 2 ila 7.5 ton arasındaki hafif ticari araçlar için çok daha rahatlıkla ölçeklenebiliyor.
 
 
Dr. Heyn, “Bosch’un ticari araçlara yönelik elektrikli güç aktarma mekanizmaları, kentiçi teslimat trafiğini değiştirme potansiyeline sahip. Elektrikli kamyonetleri kitle pazara hazırlıruz” diyor. Bosch, ayrıca, ABDli start-up Nikola Motor Company ile elektrikli sürüş menzili çıtasını yükselten güç aktarma mekanizması geliştiriyor.
 
Bosch için teslimat trafiğine yönelik bu güç aktarma mekanizması teknolojileri, 2020 sonrasında ortaya çıkacak elektromobilite kitle pazarında önde gelen global pozisyona sahip olma yolunda ve ay- rıca emisyonsuz, kazasız ve stressiz mobilite vizyonunu gerçeğe dönüştürmede bir başka dönüm noktası oluşturuyor.