24 NİSAN 2019 ÇARŞAMBA

Allison’dan 9 vitesli şanzıman lansmanı

Allison Transmission, IAA’da, yeni üretimlerinden olan 9 vitesli şanzımanının global lansmanını yaparken, aynı zamanda da genişleyen elektrikli ürün portföyünü tanıtıp, katılımcılara çalışmalarını sundu...

Ekleme: 8 Ekim 2018 Pazartesi 01:41/ Güncelleme: 8 Ekim 2018 Pazartesi 01:41
Yeni ürünleri ve üretimlerinin yanı Allison Transmission, müşterileri için etkin filo yönetimi sunduğu çalışmalarına kesintisiz olarak devam ediyor. Derin ilk vites oranı ve sektöre yön veren ilk vites-son vites oran kapsamıyla Allison 9 vitesli şanzıman; tork konvertörünün birinci viteste erken lock up yapmasını sağlayan yüksek verimli dişli tasarımı sayesinde önemli bir yakıt tasarrufu sunuyor, entegre start-stop sistemini kapsıyor.
 
Graziosi; “Bu yeni şanzıman ile Allison, yakıt verimliliği ve araç emisyonlarına ilişkin standartları sağlamaya olan kararlılığını ortaya koyuyor” diyerek, Allison 9 vitesli şanzımanın, dünyada 100 Milyar milden fazla yol kat etmiş Allison 2000 Serisi™ 6 vitesli ticari tam otomatik şanzımanların kanıtlanmış dayanıklılığını bir üst seviyeye taşıdığını belirtiyor. Bu özel şanzıman, aynı araç üreticilerinin ara yüzlerinde de kullanılıyor.
 
Allison, 9 vitesli şanzımanın yanı sıra IAA’da, 15 km.’ye kadar arttırılmış menzilli elektrikli hibrid sistemi ile elektrikli ürün portföyünü genişlettiğini duyurarak, kentiçi otobüs ve toplu taşıma uygulamaları için ideal olan sistemi, daha sessiz ve daha temiz bir çevre için yolcu duraklarına yaklaşırken, dur-kalk es- nasında bile adeta motor kapalı gibi sıfır emisyon sağladığını açıklıyor. Sistem, şarj altyapısı olmadan elektrikle çalışıyor.