26 MAYIS 2019 PAZAR

Araç paylaşımına BMW ReachNow ile katıldı

Pazar payı gittikçe artan araç paylaşım sektörüne BMW ReachNow uygulaması ile girmeye hazırlanıyor. Şirket, Uber, Lyft gibi uygulamaları çok yakın bir gelecekte geçeceğinin sinyallerini veriyor...

Ekleme: 23 Temmuz 2018 Pazartesi 02:17/ Güncelleme: 23 Temmuz 2018 Pazartesi 02:17
BMW tarafından geliştirilen ReachNow isimli uygulama Seattle’de hiz- mete başlıyor. Daha sonra ABD’de- ki diğer şehirlerde de aktif olması hedeflenen hizmet ile kullanıcılar, uygulama üzerinden BMW araç kiralayabiliyor. ReachNow’un araba paylaşım filosu, BMW i3 elektrikli otomobil, BMW 3 Serisi, BMW X1 SAV, MINI Clubman, MINI 2 kapılı sabit disk ve MINI 4 kapılı hardtop modellerinden oluşuyor.
ReachNow, kullanıcıların araçları birkaç dakika veya birkaç gün gibi çeşitli kullanım ihtiyaçları için kiralamasına izin veriyor. Uygulama, Uber ve Lyft’ten farklı olarak daha kişisel bir deneyim sunmak için birkaç başka özellik sunuyor. Üyeler, acil bir pickup seçebilir veya 7 gün öncesine kadar bir yolculuk planlayabilirler. Ayrıca, ReachNow üzerinden en fazla 5 günlüğüne araç kiralanabildiği belirtiliyor.
Ubr ve lyft’in araç paylaşım hizmetlerini bir adım öteye taşıyarak, kullanıcıları toplu taşımaya kadar götüren bisiklet ve scooter paylaşımına da başlaması, otomobil sektörünü tehlikeye atıyor. Kullanıcısı bütçesi için daha uygun bu yöntemler, otomobil üreticileri için gelecekte ciddi sorunlara neden olabilir. BMW’nün ReachNow hizmeti ile bu sektöre girmesi, geleceğe yatırım olarak değerlendiriliyor.