21 MAYIS 2019 SALI

Daimler AG “Taksi” hizmetine hazırlandı

Teknoloji şirketleri, üreticileri, yeni nesil uygulamalarıyla kendi geleceklerini belirleme konusunda ciddi ciddi zorlamaya başladı. Buna çözüm bulanlar hedefine ulaşacak...

Ekleme: 23 Temmuz 2018 Pazartesi 02:13/ Güncelleme: 23 Temmuz 2018 Pazartesi 02:13
Sürücüsüz araç teknolojileri ile buna bağlı yeni nesil teknolojiler, ulaşım sektörünün tüm yapısını kökten değiştirip, araç paylaşım hizmetinde çığır açan bir kararlar zincirini tetikledi. Üreticilerin yakın bir gelecek- te sürücüsüz araçlarla yeni pazar yaratma girişimi, hem araç paylaşım (kiralık) hizmetini, hem de araç paylaşımlı planlama hedefini teknoloji şirketlerinin önüne geçme konusunda ileri taşıyacağını gösteriyor. 
Daimler’in sürücüsüz araç teknolojileri ile taksi hizmetine yoğunlaşması, yaygınlaşması öngörülen araç paylaşımının popülerliğini yükseltti. Daimler tarafından yapılan açıklamada, 2019’un ikinci yarısında hayata geçirmeye hazırlandığı ve ilk etap- ta Silikon Vadisi’nde “Ücretsiz” test etmeyi planladığı sürücüsüz taksi hizmetini kısa zamanda yeni neasil uygulamalarıyla tüm sektöre yaygınlaştıracağını gösteriyor.
Mercedes-Benz, Bosch ve Nvidia ile çalışacağı bu yeni projede, tüm üretim aşamalarında dikkat edeceği ilk gerçekliğin güvenlik olacağını belirtildi. Daimler, hem araçlarda, hem de yazımda hız değerlendirmesi değil, güvenlik değerlendirmesinin ön plan da olacağını açıklıyor. Şirket, bu sayede, UBER’in başına gelen talihsiz ka- za olaylarına benzerlerini yaşamaktan kaçınmaya çalıştıklarını da ilave ediyor.