20 TEMMUZ 2019 CUMARTESİ

MBT’den geleceğe “Akıllı yatırım” desteği

Mercedes-Benz Türk’ün geçtiğimiz Mart Ayı’nda başlattığı ve 485 girişimcinin katıldığı StartUP yarışmasının “Sosyal Fayda, Teknoloji ve Tema” kategorilerinde kazananları açıklandı...

Ekleme: 6 Temmuz 2018 Cuma 23:43/ Güncelleme: 6 Temmuz 2018 Cuma 23:43
Türkiye’nin dört bir yanından 485 girişimcinin başvurduğu Mercedes-Benz Türk StartUP yarışmada bu yıl ilk 10’a kalan Startup’lara “StartUP Boost” adı verilen özel bir gelişim programı ve Mercedes-Benz ile özel Almanya seyahati hediye edildi. İlk 10’da “Sosyal Fayda”, “Teknoloji” ve “Tema” olmak üzere 3 farklı kategoride kazanan 3 StartUP’a toplamda 150 bin TL. olmak üzere 50’şer Bin TL. para ödülü verildi.
 
“Sosyal Fayda” kategorisinde Biolive girişimiyle Duygu Yılmaz, “Teknoloji” kategorisinde Deveci Tech girişimiyle Kerem Deveci ve “Tema” kategorisinde Sensgreen girişimiyle Hasan Basri Tosun büyük ödülün sahibi oldu. Ödül töreninde, Mercedes-Benz Türk CEO’su Süer Sülün, İş Geliştirme Direktörü Didem Daphne Özensel, AR-GE Merkezi Direktörü Mustafa Üstertuna ve Mercedes-Benz Türk CIO’su Gök- çe Bezmez yarışmacılara ödüllerini verdi.  
 
Ödül töreninde konuşan Mercedes-Benz Türk CEO’su Süer Sülün; “Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmasının doğaya ve topluma faydalı, yenilikçi, teknoloji ile bağı olan fikirlerin yeşerip büyümesiyle mümkün olduğu- na inanıyoruz. Geçen sene 50. yılımız vesilesiyle başladığımız Mercedes-Benz Türk StartUP yarışmasını bu yıl Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin rehberliğinde çok büyük ilgi gördü” dedi.
 
Sülün, daha sonra şunları söyledi; “Sürdürülebilir Şehirler ve Yaşam Alanları’ teması altında duyurduk. Gençlerin teknoloji ve inovasyon alanında her geçen gün yenilikçi çözüm üretme konusunda bilgi, tecrübe ve ürün üretme kapasitesinin arttığını görmek bizleri çok gururlandırıyor. Mercedes-Benz Türk olarak Türkiye’nin geleceğine duyduğumuz güvenle yenilikçi girişimleri ödüllendirmeye devam ediyoruz” dedi. 
 
Ayrıca, jüride yer alan Yaşama Dair Vakıf Mütevelli Heyet Başkanı Mehmet Ali Çalışkan, startup’larda sosyal faydanın önemine değindiği bir konuşma yaptı. Açık İnovasyon Derneği Kurucusu Zehra Doruk Türkiye’de startup dünyasındaki inovasyonlardan bahsederek yarışmaya başvuran projelerin inovatif yaklaşımlarını değerlendirdi. Etkinlik, Mercedes-Benz Türk CIO’su Gökçe Bezmez’in MBT’nin teknolojiye verdiği önemi anlatmasının ardından sona erdi.