19 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ

Araç kiralamada iFleet avantajı

Fleetcorp, araç kiralama söktöründe ilk kez başlattığı iFleet Uygulaması ile müşterilerine “Mobil Hizmet” avantajları sağlamanın adımı attı...

Ekleme: 22 Haziran 2018 Cuma 21:31/ Güncelleme: 22 Haziran 2018 Cuma 21:31
İSTANBUL- Araç kiralama sektöründe mobil uygulamalar dönemi müşterilere büyük kolaylıklar sunmaya başladı. Ülkemizde de bu konuda bir ilki başlatan Fleetcorp, iFleet Uygulaması ile mobil hizmet anlayışında yeniliklerle büyük avantajlar sağlıyor.
3 Bin’i aşan kurumsal müşte risi ve 20 Bin araçlık filo yönetimi ile sektörde adından sıkça söz ettiren Fleetcorp, iFleet Uygulaması ile araçların yolda oldukları süre boyunca ihtiyaç duyacakları 7/24 yol yardım hizmetlerinin tamamını cep telefonuna getiriyor. iFleet Uygulaması’na sahip sahip bir kullanıcı; arıza, kaza, hırsızlık bildirimi, lastik talebi, anahtar, ikame araç işlemleri ile ilgili talebini doğrudan Fleetcorp’a iletebiliyor. Talep butonuna basıldı- ğında kullanıcının lokasyonu belirleniyor, nokta atışı ile adres tarifine gerek kalmaksızın lokasyon tespit edilerek, en kısa sürede gerekli hizmet ulaştırılıyor.
iFleet Uygulaması ayrıca, ihtiyaç halinde polis, ambulans, itfaiye, trafik, jandarma, hatta en yakın yetkili servis telefonlarını da doğrudan arayabiliyor.
iFleet Uygulaması’nda yok yok. Sürücülere yolda ihtiyaç duyabilecekleri konaklama, günlük araç kiralama gibi ek hizmetler konusunda da telefonda danışmanlık hizmeti gerçekleştiriyor. Bunun dışında, belirli bir limit dahilinde konutları ile ilgili çilingir, su tesisatı vs. taleplerinde de destek sağlıyor. Etkinlik rezervasyonu gibi konularda da danışmanlar öncülüğünde bilgi aktarımı yapılıyor.
Sürücünün bulunduğu lokasyon bazında etrafında yer alan, benzin istasyonu, otopark, ATM, banka şubesi vb. alanların bilgilerini sürücülerle paylaşıyor.
Fleetcorp, müşterilerine iFleet Uygulaması dışında, firma özelinde tanımlanan kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmalarına olanak tanıyan bir online raporlama hizmeti de sunuyor. Kullanıcı adı ve şifreleri ile sisteme giriş yapan firmalar; şirket araçları ile ilgili olarak araç kilometreleri, cezalar, bakım-kira ve diğer faturalar, muadil kuralları, yedek araç temini, ödeme planı, periyodik bakım tahmini, egzoz ve fenni muayene bitiş tarihlerinin yanı sıra hasar prim oranları gibi konularda da bilgi sahibi oluyor.
 
Fleetcorp Türkiye’de değişim
 
Operasyonel araç kiralama hizmeti sunan Fleetcorp, Ocak 2018 tarihi itibarı ile Bilgi Teknolojilerinden Sorum- lu CTO (Chief Technology Officer) ola- rak Tolga Bayazıtoğlu’nu atadı.  1999- 2007 yılları arasında VW Doğuş Tüketici Finansmanı A.Ş.de Bilgi Teknolojileri alanında Bilişim Altyapı Sistemleri ve Kurumsal Kaynak Planlama Uygulamaları konusun- da da Proje Yöneticisi olarak ça- lışan Bayazıtoğlu, 2007-08 tarihleri arasında Citibank A.Ş.- de Yönetim Bilgi Sistemi ve Süreç Kontrol Sistemleri Yöneticiliği yaptı. 2008-12 tarihlerinde TAV Bilişim Hizmetleri A.Ş.de Operas yonel Sistemler, Ödeme Sistemleri ve İş Zekası konusunda Bilgi Teknolojileri Müdürü, 2012-16 arasında Infex Bilgi Teknolojileri ve Yönetim Da nışmanlık Hizmetlerinde Dijital Dönüşüm Projelerinden sorumlu İş Birimi Direktörü, 2016-17 arasında Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çev re Otoyolu projesinde CIO olarak görev aldı. 
14 Ocak 1974’te İstanbul’da dünyaya gelen Bayazıtoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu olup, evli ve bir erkek çocuğu babasıdır.