24 NİSAN 2019 ÇARŞAMBA

Doğubeyazıt’a tekno-duraklar

Ağrı’nın Doğubayazıt Belediyesi, ilk aşamada, 3 ana caddeye, her birinde 4 klima, internet olanağı ile güvenlik kamerası bulunan Tekno-Durak’lar kurdu...

Ekleme: 11 Mayıs 2018 Cuma 22:59/ Güncelleme: 11 Mayıs 2018 Cuma 22:59
AĞRI-Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi’nde, belediyenin hizmete sunduğu internet erişimli, klimalı, güvenlik kameralı otobüs durakları hem yolcuların hem de sosyal medya kullanıcılarının beğenisini topladı. Kapalı olduğu için kışın da soğuktan koruyan duraklar, yolcuların yanı sıra sosyal medya kullanıcılarının da ilgisini çekti. Doğubayazıt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ulaş Akhan, göreve geldiklerinde her alanda zarar eden belediyeyi tekrar ayağa kaldırmak için yoğun çalışma yaptıklarını anlattı.
Akhan, daha sonra şöyle konuştu; “Bir yıl gibi kısa bir sürede ilçemize önemli projeler ve yatırımlar kazandırdık. Ulaşım hizmetleri noktasında ilk olarak zarar eden ilçe merkezindeki toplu taşıma işine el attık. Görevlendirme öncesi yıllık ortalama 1 Milyon TL. zarar eden yolcu taşımacılığı hizmeti için kiralama formülünü devreye soktuk ve 2017’de 3 toplu taşıma hattını, yıllığı 500 Bin TL.’den 3 yıllığına kiraladık. Daha önce kullanılan 7 otobüsün satışından da 600 Bin TL. kar ettik. Geçtiğimiz aylarda ise belediye bünyesinde hizmet veren tüm toplu taşıma araçlarını yenileyerek engellilerin kullanımına uygun hale getirdik” dedi. Akhan, ulaşım hizmetlerinin sürdüğünü belirterek; “Son olarak ilçemizin iki önemli noktasına Wi-Fi teknolojisi ve güvenlik kameralarıyla donatılmış, kapalı ve klimalı duraklar yerleştirdik. Artık vatandaşlarımız mevsim şartları- na aldırış etmeden rahat şekilde bekleyecek” dedi.