20 NİSAN 2019 CUMARTESİ

Allison Novociti Life’a güç desteği veriyor!

Hem sürücü, hem de yolcular için sarsıntısız ve konforlu bir ulaşım sunan Allison T 2100 Torqmatic® donanımlı Isuzu Novociti Life, güven veriyor...

Ekleme: 4 Mayıs 2018 Cuma 22:01/ Güncelleme: 4 Mayıs 2018 Cuma 22:01
İSTANBUL-Allison T2100 şanzımanlar, motorları 172kW (230hp) gücüne kadar olan şehir içi otobüsler için tasarlanıyor. Anadolu Isuzu üretimi Novociti Life, sürüş konforu, yakıt ekonomisi ve düşük işletme maliyetleri için sağladığı avantajlar nedeniyle T 2100 donanımı ile sunuluyor. Tüm Allison tam otomatik şanzımanlarda olduğu gibi T2100 modeli de Allison’ın Kesintisiz Güç Teknolojisi™ sayesinde daha sarsıntısız, kesintisiz ve üstün bir hızlanma sağlarken, tam güçle vites değiştirilmesine çok rahat olanak tanıyor.
Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğ- rul Arıkan, Novociti Life modelini Allison tam otomatik şanzıman donanımı ile sunduklarını belirterek; “Aracımızın tasarımı, engelli bireylerin ve yaşlıların sosyal hayatın içinde daha fazla yer almaları için alçak tabanlı olarak tasarlandı. Bu noktada ilk amacımız, yolcu ve sürücü konforunu sağ lamak. Allison şanzımanların neredeyse hissedilmeyecek kadar hafif vi- tes geçişleri sayesinde konfor, maksimum düzeye ulaşıyor” diye belirtti. 
Arıkan, Allison T2100 şanzıman donanımını tercih etmelerindeki ikinci önemli nedenin yakıt tasarrufunu arttırması ve daha düşük toplam işletme maliyetleri sağlaması olduğunu belirtiyor. Arıkan; “Konforu sağlayan etkenlerin başında, aracın yürüyen aksamı- na doğrudan etkide bulunan mekanik parçaların işleyişi geliyor. Şanzıman oranları, daha yumuşak geçişler ile birlikte otomatik şanzımanın toplu ulaşımda önemli olduğu ortada. Allison, bu konuda bizlerin güvendiği, tercih ettiği marka oldu” diyor.
Anadolu Isuzu’nun Türkiye’deki fabrikasında üretimine başladığı yeni Novociti Life midibüs modelinde, mo- tor arka bölüme taşınıyor. Allison T2100 tam otomatik şanzıman, Novociti Life modeli için Avrupa’da standart olarak sunuluyor. Arıkan, “Şu an için 30’a yakın ülkede distribütörlüklerimiz vasıtasıyla satış yapıyoruz. 2020 yılında bu rakamı 60 ülkeye çıkarıp ciromuzu artırmayı hedefliyoruz. Bu başarıya giden yolda üretimini gerçekleştirdiğimiz araçlar arasında en önemli modellerimizden biri olan Novociti Life, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Orta Doğu’da birçok ülkede aktif rol alacak” diyor.