18 ŞUBAT 2019 PAZARTESİ

Bosch ve e.GO’dan otonom park hizmeti

Bosch “Otonom Vale Park Hizmeti”, RWTH Aachen Kampüsü’ndeki Üretim Mühendisliği Bölümü yeni otoparkında e.GO ile işbirliği yaptı...

Ekleme: 24 Nisan 2018 Salı 20:47/ Güncelleme: 24 Nisan 2018 Salı 20:47
Testleri süren ve çok yakın bir gelecekte stressiz park etme imkânı sağlayacak uygulama “Otonom Vale Park Hizmeti”nin ilk kullanımı Almanya’nın RWTH Aachen Kampüsü’ndeki Üretim Mühendisliği Bölümü’nün yeni otoparkında mümkün olacak. Bosch ve Aachen merkezli otomobil üreticisi e.GO bu alanda iş birliği yapmak için anlaştı. Bosch, otoparktaki tüm altyapıyı yönetirken, aynı zamanda da e.GO ile işbirliği yaparak start-up şirketinin araçlarını bu hizmete entegre edecek.
 
İlk aşamada “Otonom Vale Park Hizmeti” e.GO’nun 12 adet  elektrikli Life otomobillerinde uygulanacak. e.GO’nun filosunda yer alan bu otomobiller şirket tarafından çalışanlarına iş seyahatlerinde kullanmaları için sunulacak, böylece çalışanlar “Otonom Vale Park Hizmeti”ni tanıtma imkanına da sahip olacak. İkinci aşamada ise Bosch ve e.GO “Otonom Vale Park Hizmeti”nin yardımı ile otoparktaki park yeri kullanımını iyileştirmeyi amaçlıyor.
 
Bosch Yönetim Kurulu Üyesi Dr.Dirk Hoheisel; “Manuel park artık geçmişte kaldı. Bosch teknolojisi otomobille- rin çok daha iyi park etmelerine imkan tanıyarak sürücülerin zaman kazanmalarını ve stresten kaçınmalarını sağlıyor” derken, e.GO Mobile AG CEO’su Prof.Günther Schuh ise; “Otoparklar e.GO Life gibi kompakt ve çok yönlü şehir otomobilleri için ideal bir ortam oluşturuyor. Otonom vale park hizmeti ile daha fazlasını yapabilir, otoparka yüzde 50 fazla aracı sığdırabilirsiniz” diyor.