20 NİSAN 2019 CUMARTESİ

Hibrit ve e-Mercedes’ler geliyor

Mercedes Benz Türk, iki ayda satışlarını yüzde 48 artırdı ve elektrikli smart ile GLC hibrit modellerini ilk kez Türkiye pazarına sunacağını açıkladı...

Ekleme: 9 Nisan 2018 Pazartesi 02:58/ Güncelleme: 9 Nisan 2018 Pazartesi 02:58
Mercedes-Benz üretim modelleri adım adım elektrikli motor ile donatırken, Daimler AG, 2022 yılına kadar 10 Milyar Euro’yu aşan bir yatırımla 50’nin üstünde yeni elektrikli modeli piyasaya sunmayı planlıyor. 2025 yılına kadar da tamamen elektrikli üretimlerinden en az yüzde 20 oranında pay alması bekleniyor.
Bu yıl Türkiye’de de elektrikli ve hibrit üretimli araç segmentlerine giriş yapacak olan Mercedes-Benz Türk, yılın ikinci yarısında satışa sunulmaya başlanacak elektrikli Smart ve GLC Plug-in Hybrid modelleri ile kentiçi otomobil kullanımının ideal alternatiflerini de müşterilerinin beğenisine sunmaya hazır.
Mercedes-Benz Türk, bu karar öncesinde, bir taraftan da bayilerde gerekli servis altyapı çalışmalarını ve de elektrik dolum istasyonlarının kurulumuna yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, 2018 yılı için elektrikli Smart ve GLC Plug-in Hybrid modelleri ile 150 adetlik elektrikli ve hibrit satışı öngörüyor.
Mercedes-Benz kiralama hizmeti ile 2018 yılı stratejilerinin önemli bir parçası olmaya hazırlanıyor. Kullanıcılarının yaşamına esneklik ve hareketlilik katması amacıyla geliştirilen “Uzun Dönem Kiralama” hizmeti ile geleceğin teknolojik ulaşam planlamasının zaman zaman yeni nesil örneklerini de çağrıştırıyor.