13 ARALIK 2018 PERŞEMBE

Ford sürücüsüz otomobilde iddialı

Ford; sürücüsüz otomobillerin yükselişine, taksi uygulamalarına ve artan kent nüfusuna ayak uydurulması ve bu doğrultuda büyük şehirlerin dönüşümden geçirilmesi için bir çok acil bir çağrı yaptı...

Ekleme: 9 Şubat 2018 Cuma 21:41/ Güncelleme: 9 Şubat 2018 Cuma 21:41
“Taksi çağırma uygulamalarında ve teslimat hizmetlerinde meydana gelen artış, eğer ulaşım otoriteleri hemen önlem almazlarsa, kaçınılmaz olarak trafiğin artmasına yol açacaktır. Şehirlerin arabalarla dolması özel yaşamları tehdit edecek boyutlara gelecektir” diyen, Ford’un CEO’su James Hackett, şehirlerin bu hızla büyümeye devam etmesi halinde, “Aşırı hava kirliliği ve felç edici trafik yoğunluğu” meydana gelebileceği konusunda ciddi uyarıda bulundu.
 
Hackett yönetimindeki Ford, Tesla gibi üst sıra- lardaki yıldızların karşısına çıkarabileceği fırsatları kolluyor. Tesla elektrikli motor teknolojisinde, Uber de kiralama konusunda (analist- lerin dediğine göre ileride araba alan insanların sayısını düşürecek) oldukça önde görünüyor. Ancak, Ford’un sürücüsüz otomobil bölümünü yöneten Hackett, hisse senetlerindeki düşüşü şimdilik durdurdu, maliyetleri azalttı ve birbirleriyle bağlantılı taşıtlar alanlarında ilerledi.