24 OCAK 2019 PERŞEMBE

Kentkart teknolojisini 3 Milyar kişi kullanıyor

14 ülkede 40’ın üzerinde projede yer alan Kentkart, ileri teknolojisi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı belgeli Ar-Ge Merkezi ve uluslararası ödülleriyle küresel bir marka...

Ekleme: 30 Aralık 2017 Cumartesi 02:08/ Güncelleme: 30 Aralık 2017 Cumartesi 02:08
Kentkart Genel Müdürü Ahmet Emir Basmacı, Kentkart&Mastercard  işbirliği ile birçok kentte, en son da Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleşktirilen işbirliği münasebetiyle yaptığı değerlendirmede; “Kurulduğu 1998- ’den bugüne Kentkart olarak üstlendiğimiz misyon, ‘Toplu Taşımada Ödeme Teknolojileri’nin geleceğine yön veren olmuştur. Uluslararası platformda 14 ülke, dünya genelinde 40 projede bu misyonu gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.
Ülkemizde hizmet ağını genişlettiklerini söyleyen Basmacı, Kentkart’ın yılda 3 Milyar’ı aşkın yolcu- yu, sistemleri ile toplu taşıma hizmetlerinden en hızlı, en güvenli ve en konforlu şekilde faydalandırdığına dikkat çekti. Basmacı, Frost & Sullivan, EURIPIDES, SESAMES ve UITP gibi ulaşım sektörünün prestijli kuruluşlarından ödül- ler alan Kentkart’ın, ürettiği ileri teknolojiye dayalı ürünleriyle ve alanında lider küresel kuruluşlarla yaptığı işbirliklerin sonucu bu duruma geldiklerini belirtti.
Basmacı, Kentkart&Mastercard iş birliğini son örnek gösterip bu müşterek hizmetin Türkiye’de yay gınlaştırılıp yaşamı kolaylaştırılmasına çalıştıklarını belirterek; “Kentkart, 2018 yılında devreye alacağı dünya genelinde beş yeni proje için hazırlıklarına başladı. Akıllı Ücret Toplama Sistemleri, Otomatik Araç Takip Sistemleri ve Mobil Uygulama Hizmetleri ile dünyada ismini duyurmaya de- vam ederken, ülkemizde de güvenilir sistemleriyle yaygınlaşmayı sürdürüyor” dedi.