23 EKİM 2018 SALI

e-Dönüşüm yapay zekayla tekrarlanacak

Geleceğin yaşamının konuşulduğu Uluslararası İş Analizi Konferansı BAistanbul, BA-Works ev sahipliğinde 3. kez kapılarını açtı.

Ekleme: 8 Aralık 2017 Cuma 22:13/ Güncelleme: 8 Aralık 2017 Cuma 22:13
İSTANBUL-“Perspektifleri Birleştirmek” teması ile gerçekleştirilen Uluslararası İş Analizi Konferansı etkinliğinde Endüstri 4.0, IoT, büyük veri, yapay zeka ve sanal gerçeklik gibi yeni metotların ve tekno loji trendlerinin iş analizine uyarlanmasına yönelik farklı bakış açıları, farklı sektörlerden isimlerin yer aldığı panelde değerlendirildi.
Doğuş Teknoloji Bilişim Danışmanları, Esra Seda Ediz ve Özlem Sema Dinçer, firma olarak yeni teknolojiler geliştirmek konusunda heyecanlı olduklarını ifade etti. Yapay zeka konusunda “Ne yapmalıyız?” konusunun son zamanlarda sıkça konuşulduğunu belirten Sema Dinçer, “Önemli olan toplumların yapay zekayla ilgili gelişmelerle değişimler yaşamaya başlamaları. Robotların insan algısına yakın şekilde algıya sahip olmaları için çalışmalar devam ediyor. İnsanlığa elektrik nasıl bir dönüşüm yaşattıysa yapay zekanın da böyle bir değişim yaratacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.
Seda Ediz, “Dünya artık daha kişiselleştirilmiş bir yola doğru gidiyor. Bizim eğer 2 Milyon müşterimiz varsa 2 Milyon segmentimiz olmalı. Bir dijital insan size asistan gibi yardımcı olabiliyor. Sizi iş işten geçtikten sonra değil zamanında uyarıyor. Örneğin, eşinizin doğum günü organizasyonunu size hatırlatıyor, hediye önerileri veriyor, organizasyon konusunda size yardımcı oluyor” dedi.
Agileanco Kurumsal Gelişim Danışmanı Tolga Demirel, inovasyona, evrenin arkasındaki karmaşıklığı yöneten basit kurallar olduğu bakış açısıyla bakıldığında benzerlikler görülebileceğini kaydederek, “İnovasyonu iyi yapan kurumlar fikirlerini projelere dönüşütürecekleri ortamlar yaratma ya çalışıyorlar. Bu bağlamda geçmiş başarılarının vermiş olduğu rahatlıkla hareket eden, inovasyona kayıtsız kalan firmalarda ise düzensizlik artıyor ve bu onlar için yıkıcı sonuçlar doğurabiliyor. Geliştirmek istediğiniz bir fikriniz varsa, bu fikirleri hayata geçirebileceğiniz kurumlarla çalışmanızı öneririm” diye konuştu.