16 KASIM 2018 CUMA

Anadolu Isuzu’dan “Enerji Yönetimi”

Anadolu Isuzu, enerjinin doğru kullanımı konusunda otomotiv sektörünün başarılı iki firmasından biri olarak “Enerji Yönetimi Sertifikası” aldı...

Ekleme: 22 Eylül 2017 Cuma 22:04/ Güncelleme: 22 Eylül 2017 Cuma 22:04
SİSTEMATİK yaklaşımla enerjinin doğru kullanımı konusunda farkındalık yaratmayı başaran ve büyük yatırımlar yapmadan da enerji tasarrufu yapılabileceğini kanıtlayan Anadolu Isuzu, Enerji Yönetim Sistemi programını başarı ile tamamlayarak, bu sertifikaya Türkiye’de sahip olan iki firmadan biri oldu.
Anadolu Isuzu, “Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması” projesi kapsamında gerçekleştirilen Enerji Yönetim Sistemi programını başarı ile tamamladı. Türkiye otomotiv sektöründe bu sertifikaya sahip iki firmadan biri, Anadolu Grubu içinde tek firma olan Anadolu Isuzu, aynı zaman da sertifika teslim günü sunum yapmak üzere seçilen 8 firmadan biri oldu. Uluslararası platformda tanınan Enerji Yönetim Sistemi Başarı Sertifikasını Anadolu Isuzu Otobüs Üretim ve Yardımcı İşletmeler Müdürü H. Bora İzmir- lioğlu, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez’in elinden aldı. Anadolu Isuzu çalışanlarından Pelin Yazıcı ve Gürkan Çelik de, Enerji Yönetim Sistemi Uzmanı sertifikası almaya hak kazandı.
Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu program kapsamında, sistematik bir yaklaşımla enerji kaynaklarının verimli kullanımı ile maliyetlerin ve çevresel etkile rin kontrol altına alınması, rekabet edilebilirliğin artırılması için enerji yönetim sistemi alt yapısı oluşturduk. Böylelikle, enerjinin doğru kullanımı konusunda farkındalık yaratmayı başardık, bü- yük yatırımlar yapmadan enerji tasarrufu yapılabileceğini de göstermiş olduk. Anadolu Isuzu olarak önümüzdeki dönemde sürdürülebilirlik vizyonumuz doğrultusunda çalışmalarımız sürecek.”  
Küresel Çevre Fonu (GEF) tarafından desteklenen, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın himayelerinde ve ortaklığında, BM Kalkınma Programı (UNDP) ve BM Sınai Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) işbirliği ile yürütülen “Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması” projesine katılan 74 firmadan 60’ı başarılı bulundu. 60 firma içindeyse 8 firma sertifika töreninde sunum yaptı. Anadolu Isuzu, törendeki tek otomotiv markası olarak dikkat çekti.