19 EYLÜL 2018 ÇARŞAMBA

Ar-Ge çöplüklerine dönüşmeden önce!

İleri teknolojinin yeni nesil otomotiv pazarında, Ar-Ge çalışmalarını görmezden gelen üreticiler alternatif yakıtlı araçlarıyla yeni nesil uygulamaları hiçe saymaktan çekinmiyor...

Ekleme: 11 Ağustos 2017 Cuma 21:40/ Güncelleme: 11 Ağustos 2017 Cuma 21:40
Yeni nesil üretimlerle çevreye duyarlı karbon salınımından uzak ulaşım sistemlerine yönelen dünya, toplu taşıma kullanımını öne çıkarırken, teknolojik gelişmeler ve yeni nesil Ar-Ge çalışmaları, araştırma masraflarını da karşılayacak üretimler geliştiriyor. Bu da, dünya otomotiv pazarında farklı yeni alanlar oluşturacağını ortaya koyuyor.
 
Bu yeni anlayış, yaya ve bisiklet yolları, yeşil alanı bol kentler ihdasında bütünleşik yapılanmayı beraberinde getiriyor. Bu gelişmelerin sonunda, otomotiv endüstrisi Ar-Ge masraflarına ciddi kaynak sağlayan elektrikli araç prototipini yeni alanlarda kısa mesafe için öne çıkarırken, ortaya çıkan sonuç yeni nesile, yeni bir pazar oluşturuyor.
 
Gelişmeler, henüz çözümlenememiş elektrikli araç batarya sorununa, şarj istasyonları için “ek zaman kazandırmak”tan başka işe yaramıyor. Çünkü, Ar-Ge altında yapılan çalışmaları görmezden gelerek, hazırlık aşamasını atlayan bazı üreticiler gelecekte oluşacak dev Ar-Ge çöplüklerine bir ürün daha katmayı bile göze alabiliyor!..