23 OCAK 2019 ÇARŞAMBA

Körüklüde de ZF farkı görülüyor

ESHOT tarafından hizmete dahil edilen Otokar Kent LF Körüklü’de kullanılan TopoDyn özellikli ZF-EcoLife şanzıman yine farkını ortaya koydu...

Ekleme: 11 Kasım 2016 Cuma 21:57/ Güncelleme: 11 Kasım 2016 Cuma 21:57
Otokar’ın Türkiye pazarına sunduğu ilk ZF-EcoLife şanzımanlı toplu taşı- ma otobüsleri daha ilk günden kullanım rahatlığı ile farkına ortaya koydu. ZF-Ecolife şanzımanlı Otokar’lar İzmir’in sıcak yaz iklimi ve zorlu güzergahlarının üstesinden başarıyla geldi. ZF-EcoLife körüklü bir ilk oluyor.
ZF-EcoLife 6 ileri vitesle optimum hız ve performans sağlarken, Primer Re- tarderi ile %40 daha yüksek frenleme gücünü ortaya koyuyor. Helis dişli ya- pısı, sunduğu düşük devirlerde sürüş imkanı ile sessizliği çevre dostu olmasını destekliyor. Çift soğutma sistemi aşırı ısı, yağ değişimini uzatıyor.
Topografiye bağlı vites kontrol siste- mi TopoDyn Life standart olarak yer alıyor. Ayrıca, Otokar KentLF Körüklü AV132 ve AVN132 alçak tabanlı arka akslar ve RL82EC bağımsız ön süspansiyon kullanılıyor. ZF tarafından geliştirilen alçak taban özellikli portal akslar ise biniş ve inişi rahatlatıyor.