23 OCAK 2019 ÇARŞAMBA

Manisa “Trambus” incelemesi sürüyor

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Malatya’dan sonra Ankara’da da Trambüs incelemesi yaptı ve fabrikayı ziyaret eden Başkan Ergün, firma yetkililerinden bilgi aldı...

Ekleme: 15 Ocak 2016 Cuma 10:37/ Güncelleme: 15 Ocak 2016 Cuma 10:37

Kentiçi toplu taşımanın rahatlaması için çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Malatya’dan sonra Ankara’da da Trambus incelemesi yaptı. Sincan’da yerli Trambüs üretimi yapan fabrikayı ziyaret eden Başkan Ergün, firma yetkililerinden bilgi aldı. Manisa’nın ulaşım sorununu çözmek adına arayışlarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ankara Sincan’da yerli Trambus üretimi yapan bir fabrikayı ziyaret etti. Başkan Ergün’e incelemeler sırasında Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Yılmaz Gençoğlu, Aytaç Yalçınkaya ile birlikte Ulaşım Daire Başkanı Mümin Deniz de eşlik etti. Bozankaya Genel Müdürü Aytunç Günay, Trambus Proje Müdürü Safi Alkaşı ve Elektrikli Araçlar Proje Koordinatörü Emrah Dal tarafından karşılanan Ergün, yerli Trambusler’i inceleyip bilgi aldı. Daha önce benzer bir ziyareti Malatya’ya gerçekleştiren Ergün, burada da şehir içerisinde kullanılan Trambus’leri incelemişti. 

Manisa’ya kazandırmak istedikleri Trambus projesi hakkında uzun süredir çalışma yürüttüklerini hatırlatan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün,; “Bu çalışmalar doğrultusunda ekibimizle birlikte yoğun mesai harcıyoruz. Malatya’da yaptığımız incelemelerde önemli bilgiler edindik. Ankara’da yerli Trambus üretimi yapan fabrikamızda da araçlar hakkında bilgi aldık. Bilindiği üzere yurt dışında da buna benzer çalışmalarımız olmuştu” diye konuştu. 

 

ÇOK ÇALIŞIYORUZ

Manisa’da, özellikle, Organize Sanayi Bölgesi ve Muradiye Kampüsü’ne giden araçların şehir içinde önemli bir yoğunluk oluşturduğuna dikkat çeken Başkan Ergün; “Amacımız bu yoğunluğun önüne geçmek. İlimizde her gün bin 400 servis aracı 25 bin yolcuyla trafiğe çıkıyor. Bununla birlikte kentiçi trafiğinde yoğunluk yaşanıyor. İşte bu noktada Trambus projesinin önemini anlayabiliyoruz. Amacımız bu çalışmaları biran önce tamamlayıp Trambus’ü hizmet verir hale getirebilmek” dedi.