02 MART 2021 SALI

AFRAY Banliyö Hattı imzalandı

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in vizyon projelerinden olan AFRAY Banliyö Hattı proje sözleşmesi imzalandı...

Ekleme: 27 Nisan 2020 Pazartesi 16:09/ Güncelleme: 27 Nisan 2020 Pazartesi 16:09
AFYONKARAHİSAR-Devlet Demiryolları 7. Bölge Müdürlüğü ile yüklenici firma arasında imzalanan sözleşmeye göre projenin 1. Etabı olan ANS, Ali Çetinkaya Garı, Park Afyon arasında sondaj çalışmalarına başlanacak, durak, peron ve yaya üst geçitleri ile güzergah projelendirilecek. Keşif metraj çalışmaları tamamlanarak yapım için ödenek belirlenecek. 120 gün içinde tamamlanacak bu çalışmaların ardından belirlenen ödenekle 2020 yılının ikinci altı ayında ihaleye çıkılarak bu yılsonuna kadar yâda en geç 2021 yılının başında ilk kazma vurulacak.
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’ın en büyük sorunlarından birisi olan toplu taşıma ve trafik sıkışıklığını önlemek adına AFRAY Banliyö Hattı proje sözleşmesinin hayırlı olmasını temenni etti. ANS, Ali Çetinkaya Garı, Park Afyon güzergahını kapsayan projenin 1. etabında hedeflerinin üniversite öğrencisini şehir merkezine taşımak olduğunu söyleyen Başkan Zeybek; “İnşallah projemizin birinci etabı olan ANS, Ali Çetinkaya Garı, Park Afyon güzergahı ile gençlerimizi şehir merkezine taşıyacağız, aynı zamanda Ali Çetinkaya İstasyonumuzu daha aktif halde kullanılmasını sağlayacağız. Dün itibariyle bir firma ile görüşmelerimiz oldu. Bu firma İstanbul Tünel ile Taksim Meydanı arasında çalışan mini tramvayın lastik tekerlekli akülüsünü üretmiş, inşallah ondan da alarak Ali Çetinkaya İstasyonu ile şehir merkezini birleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.