19 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

Körfez Ulaştırma A.Ş. filosunu genişletiyor

TÜLOMSAŞ - Wabtec iş birliği kapsamında üretilen 5 adet dizel elektrikli PowerHaul® serisi lokomotif Körfez Ulaştırma A.Ş.’nin daha ekonomik hizmeti için teslim edildi...

Ekleme: 19 Ağustos 2019 Pazartesi 03:39/ Güncelleme: 19 Ağustos 2019 Pazartesi 03:39
KOCAELİ-İki yıl önce TCDD’nin ana hatlarını kullanma lisansı vermesiyle demiryolu taşımacılığına başlayan, Türkiye’nin ilk özel demiryolu işletmecisi Körfez Ulaştırma A.Ş., Wabtec’ten aldığı 5 yeni lokomotifle Tüpraş rafinerileri ve bağlantılı akaryakıt terminalleri arasında ürünlerin daha hızlı ve verimli taşınmasını sağlayacak. Dizel-elektrikli lokomotifler, ABD merkezli demiryolu ekipman üreticisi Wabtec’in stratejik bölgesel iş ortağı olan TÜLOMSAŞ tarafından Eskişehir fabrikasında üretildi. Ürünlerin teknolojisini ve tasarımlarını Wabtec; yerel üretimini, montajını ve son testlerini ise TÜLOMSAŞ gerçekleştirdi. 
TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri Avcı; “Bilgi birikimimiz, nitelikli insan kaynağımız ve yetkinliklerimizle son teknolojiye sahip loko- motiflerin üretimini gerçekleştiriyoruz. Üretimimizle, yan sanayinin gelişimine ve ekonomimiz için katma değer oluşturulmasına da katkı sağlıyoruz. Bu son teslimatımız bunun en güzel örneği” dedi.