19 EKİM 2019 CUMARTESİ

Gebze-Darıca metro inşaatı devam ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Gebze ilçesi ve bölgenin en prestijli projesi metro çalışmalarını yerinde denetledi...

Ekleme: 7 Temmuz 2019 Pazar 21:44/ Güncelleme: 7 Temmuz 2019 Pazar 21:44
KOCAELİ-Gebze Organize Sanayi bölgesindeki depo alanında inceleme gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Be lediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, daha sonra Gebze Kent Meyda- nı’nda çalışmaların geldiği son durumu yerinde gördü. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün de yer aldığı inceleme sonrası bir açıklama yapan Başkan Büyükakın, “Metro inşaatı planlanan şekilde devam ediyor. Durma veya aksama gibi bir durum söz konusu değildir. İnşallah önümüzdeki süreçte Gebze’nin en prestijli vizyon projesi metro olacak” açıklamasını yaptı. 
Gebze Kent Meydanı’ndaki istasyon yapım çalışmalarını denetledikten sonra bir açıklama yapan Başkan Büyükakın, “Gebze Belediye Başkanımız, ilçe başkanımız ve teknik ar- kadaşlarımızla inşaat çalışmalarını yerinde inceledik. Aynı zamanda çevreyi de dolaşarak inşaatın yapı- mı aşamasında gerek trafik düzeni gerekse iş güvenliği tedbirleri açısın dan vatandaşımızı ve esnafımızı etkileyen olumsuz bir durumun olup olmadığını bizzat sorduk. Esnafımızın bazı fikirleri ve önerileri oldu, hızlı bir şekilde değerlendirmeye al- dık, gerekeni yapacağımızı da ifade ettik. İnsanımızın çevre esnafına da ha rahat ulaşmasına olanak sağlayacak bazı önlemler alacağız. Bu sayede çevre esnafımızın da koşullarını iyileştireceğiz” diye konuştu. 
Gebze Kent Meydanı’ndaki çalışmaların olabilecek en hızlı şekilde devam ettiğini açıklamasında belirten Başkan Büyükakın, “Kent merkezindeki istasyon çalışmamızda şu an itibariyle 17 metreye inildi. Aslında 52 metreye kadar inilenecek. Dolayısıyla inşaatın güvenliği açısından çok önemli tedbirler alıyoruz.  Her safada adım adım ilerliyoruz. Za- man zaman bu önlemler nedeniyle inşaat bir iş planı çerçevesinde ilerlemektedir. Kent meydanındaki bu inşaat çalışması ekiplerimizin ve şantiye çalışanlarımızın gayretleri ile devam etmektedir.  Metro inşaatımızın çalışmaları devam ederken, kulağımıza Metro inşaatı durdu gibi ifadeler ve değerlendirmeler gelmektedir. Bunun gerçeklikle ilgisi yoktur. Dolayısıyla vatandaşlarımızın asla endişesi olmasın. Metro inşaatı devam ediyor, inşallah önümüzdeki süreçte de Gebze’nin en prestijli vizyon projesi olacak” diyerek, denetimini tamamladı.