15 EYLÜL 2019 PAZAR

Eurasia Rail 2016’da daha iddialı olacak

3-5 Mart 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek, alan satışlarının %80’i tamamlanan Eurasia Rail 2016 Fuarı, sektöre yön veren firmalar tarafından büyük ilgi gösteriliyor...

Ekleme: 3 Aralık 2015 Perşembe 14:05/ Güncelleme: 3 Aralık 2015 Perşembe 14:05

6. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı-Eurasia Rail Fuarı’nda dünyanın dört bir yanındaki uluslararası üretici ve tedarikçilerin ürün, hizmet ve teknolojilerini bir araya gelecek. Fuar, Avrasya Bölgesi’nde demiryolu ve hafif raylı sistemler profesyonellerinin bir araya geldikleri verimli bir iş platformu olarak 70 ülkeden 10.000 ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor.  

ITE Turkey Nakliye & Lojistik Grup Direktörü Moris Revah: “Eurasia Rail kapsamında, 2016 yılında 6. kez demiryolu sektöründe, Avrasya Bölgesi’nin en büyük ticari platformunu düzenleyeceğiz. ITE Group’un ‘taşımacılık ve lojistik’ alanında 14 ülkede düzenlediği 23 fuar sayesinde sektöre özel bir uzmanlığı yer alıyor. ITE Turkey ise Eurasia Rail Fuarı ile Türkiye ve Avrasya Bölgesi’nde uzmanlığa sahip. ITE Group’un sağladığı güçlü küresel ağ ile ITE Turkey’nin deneyimi ve portföyünü birleştiren Eurasia Rail, sektör için daha güçlü bir sinerji yaratmaya devam edecek” diye konuştu.

Dizaynının tamamen TCDD’ye ait olduğu “Çok Yüksek Hızlı Tren” Eurasia Rail’de ilk kez sergilenecek. Mart ayının ilk haftası Türkiye’ye gelecek olan 200 metrelik tren, kendi tekerlekleri üzerinde Halkalı’ya getirilecek. Fuar ziyaretçileri İstanbul Fuar Merkezi ile Halkalı arasındaki ücretsiz servis hizmetiyle treni inceleyebilecekler.