21 MAYIS 2019 SALI

Esenboğa Havaalanı Metrosu için öneri

ATO Başkanı Baran, Esenboğa Havaalanı Metro Hattı’na ilişkin; “Keçiören’den yapılması düşünülen hattın şehir merkezi Kızılay üzerinden direkt uygulanmasını istiyoruz” dedi...

Ekleme: 8 Mart 2019 Cuma 17:51/ Güncelleme: 8 Mart 2019 Cuma 17:51
ANKARA-Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) 28. Dönem 11. Meclis Toplantısı düzenlendi. Toplantının açılışında konuşan Baran, kantin işletmecilerinin kira artışı sorunu- na ilişkin bir yönetmelik çıktığını ve yönetmeliğin kantin işletmecilerini rahatlattığını ifade etti. İlgili bakanların katılımıyla düzenlenen “TOBB Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası” ile ilgili konuşan Baran, “Üretim ve istihdam he- pimiz için çok önemli. Hepimiz istihdam seferberliğine destek verelim” dedi.
Devletin verdiği desteklere ilişkin bilgi sahibi olunma sı açısından “ATO Devlet Destekleri Bilgilendirme Ki tabı” çıkarıldığını söyleyen Baran, Ankara’da yapılmaya başlanılan fuar alanına ilişkin başta ulaşım olmak üzere bir takım sorunlar olduğunu kaydetti. Esenboğa Havaalanı metro ulaşım hattı projesiyle ilgili konuşan Baran, şunları söyledi: “Keçiören üzerinden yapılması düşünülen metro hattının şehir merkezi Kızılay üzerinden direkt uygulanmasını istiyoruz. Bu hattın Ulus-Kızılay’dan başlayıp, Siteler’den, Aydınlıkevler’den, Hasköy’den ve oradan fuar alanı ve havaalanına bağlanmasını arzu ediyorum” dedi.