18 ŞUBAT 2019 PAZARTESİ

Gaziray’ın temeli atıldı

Gaziantepliler’e metro konforunda banliyö hizmeti verecek Gaziray’ın temeli Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve UDHB Bakanı Ahmet Arslan tarafından atıldı. Projede 2 banliyö ve 2 adet de hızlı tren hattı yapılacak...

Ekleme: 27 Nisan 2018 Cuma 20:58/ Güncelleme: 27 Nisan 2018 Cuma 20:58
GAZİANTEP-Bir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile birlikte Gaziantep’e gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan GAZİRAY’ın temel atma törenine katıldı. Temel atma töreninde değerlendirmelerde bulunan Ahmet Arslan, Gaziantep’te son 15 yılda yapılan yol çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.
Bakan Gül ise Gaziantep’in sürekli üreten ve gelişen bir şehir olduğunu söyledi. GAZİRAY’da hem şehirlerarası ulaşım, hem de hızlı tren bağlantısının sağlandığını kaydeden Bakan Gül, projenin bitmesiyle 350 binin üzerinde yolcu taşınacağını belirtti. Bu bağlamda üretimin, sanayinin ve çalışma hayatının daha da artacağını ifade eden Gül, diğer yandan da trafik yoğunluğunun azalacağını belirtti. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de GAZİRAY’ın Gaziantep için önemine dikkat çekti.
2 milyonluk nüfus adına Bakan Arslan’a GAZİRAY’a destek verdiği için teşekkür eden Şahin, projenin bakanlık tarafından da olumlu destek gördüğünü belirtti.
Gaziantep’in Türkiye’nin iki katı büyüdüğünü hatırlatan Şahin, yanıbaşlarında yaşanan savaşa rağmen, 150 fabrika açıldığını söyledi. Bu açılan tren yollarıyla vatandaşların yaşam kalitelerine dokunacaklarını belirten Şahin, organize sanayi ile küçük sanayi arasında yapılacak olan bu hat ile şehrin rekabet gücünün artacağını dile getirdi. Başkan Şahin, bu vizyon projelerle şehrin kalkınma ve büyüme gücünün artacağını belirtti.