26 ŞUBAT 2021 CUMA

Kocaeli Ticaret Odası ulaşımı masaya yatırdı

Kocaeli Ticaret Odası, ulaşım sektörünü yerel yönetim otoriteleriyle buluşturup, sürdürülebilir kaliteli ve konforlu toplu taşıma hizmeti adına istişare toplantısı yaptı...

Ekleme: 29 Temmuz 2019 Pazartesi 07:19/ Güncelleme: 29 Temmuz 2019 Pazartesi 07:19
KOCAELİ-Geçtiğimiz hafta, Kocaeli Ticaret Odası’nda istişa re toplantısı yapıldığını açıklayan Kocaeli Minibüs ve Otobüs çüler Odası Başkanı Mustafa Kurt; “Ticaret Odamız, birlik ve beraberlikle çözülemeyecek sorun olmadığı inancıyla istişareden yana sektörleri ka- rar mercileriyle buluşturuyor. Bu yaklaşımıyla da çözüm sürecini kısalıyor. Aynı zaman- da ortak anlayışla daha iyi ne- tice verecek gelişmelerin de önünü açıyor” dedi.
Oda Başkanı Kurt, Kocaeli Ticaret Odası ev sahipliğindeki toplantıya 17. Meslek Komitesi Başkanı Sema Demir Çavdar, Meclis Üyeleri Sedat Köse, Hı- zır Fatih Sarıoğlu ve Komite Üyesi Yılmaz Kaymak, Koca- eli Büyükşehir Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Trafik Yönetimi Daire Başkanı Ahmet Çelebi, Ulaşım Park Genel Müdürü Salih Kumbar, Kocaeli Mi- nibüs ve Otobüsçüler Odası ve üyesi Kooperatif temsilcilerinin katıldığını belirtti. 
 
ESNAF ÖN PLANDA
Başkan Kurt, gazetemize yaptığı açıklamasında; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekrete ri Balamir Gündoğdu’nun, kentin en önemli sorununun ulaşım olduğunu belirterek, doğru bir yaklaşım sergilediğini dile getir- di. Objektif ve yapıcı davranarak belediye tarafındaki araç faz- lalığının araştırılıp, hukuki durumlarına bakılacağı, çözülmesi gereken durumlar varsa, gereke nin yapılacağı belirtmeleri, bununla amacının vatandaşın rahatlık içinde kullanacağı bir ula şımı sağlamak olduğunu ifadesini önemsediğini belirterek; “Ortak anlayışa dayalı yaklaşım sergileyen Genel sekreter Gündoğdu, bunu yaparken ‘esnafın mutluluğunu ön plan da tutacağız’ demesi de altı çizilecek önemde bir ifadedir. Sayın Genel Sekreterimiz’in yapıcı yaklaşımı ortak anlayış ile ilerleneceği mesajı, bizlere güven verdi” şeklinde konuştu.