07 TEMMUZ 2020 SALI

“F-MAX” yılın kamyonu seçildi

Ford Otosan tarafından üretilmiş “Yerli” çekici F-MAX, merakla beklenen büyük ödülü; “Uluslararası Yılın Kamyonu Ödülü”nü almaya hak kazandı...

Ekleme: 7 Ekim 2018 Pazar 23:25/ Güncelleme: 7 Ekim 2018 Pazar 23:25
FORD TRUCKS, yeni çekicisi yerli F-MAX dünyaya tanıttı. F-MAX’in dünya prömiyeri ve “Uluslararası Yılın Kamyonu Ödülü” vesilesi ile fuarda düzenlenen törenine; Koç Holding ve Ford Otosan Onursal Başkanı Rahmi M. Koç, Koç Holding Başkan Vekili ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Y. Koç, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Ford Otosan Yönetim Kurulu üyeleri Ali İhsan İlkbahar, Turgay Durak, Füsun Akkal Bozok, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Ford Otosan Genel Müdür Başyardımıcısı Lisa K. King ve Ford Otosan üst yönetimi katıldı. Ford Trucks, F-MAX’ı Ekim Ayı- ’nda piyasaya sürecek.
Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı ve Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Y. Koç; “Bugün geldiğimiz noktada ise bir aracı, motoru dâhil, geliştirip üretebilecek yeteneğe sahip ilk Türk şirketi olmanın gururunu yaşıyoruz. Bugün dünya prömiyerini gerçekleştirdiğimiz F-MAX ile Türkiye’nin sıfırdan geliştirilen ve üretilen ilk çekicisini dünyaya sunuyoruz. Uluslararası Yılın Kamyonu (International Truck of the year) ödülü üretim gücümüzün ve mühendislik kabiliyetlerimizin ulaştığı noktayı ortaya koyuyor. Emeği geçen tüm çalışma ar- kadaşlarımı kutluyorum. Çekicimizin uluslararası pazara yeni bir oyuncu olarak girmesi için tam olarak hazırız” diye konuştu.. 
Hem Ford Otosan adına, hem de Türki- ye adına çok gururlandıklarını belirten Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün; “Ford Otosan olarak araç üretme ve geliştirme kabiliyetimizin geldiği noktayı, bugün layık görüldüğümüz ‘Yılın Kamyonu’ ödülü çok iyi anlatıyor. 23 Avrupa ülkesinden 23 ayrı jüri üyesinin değerlendirmeleri ile elde ettiğimiz bu ödül, bizim geleceğimiz için de çok önemli bir adım. Ford Otosan olarak ortaklarımız Ford Motor Company ve Koç Holding’in bize verdiği destek ve güven ile yol- culuğumuza devam edeceğiz” diye konuştu.