29 KASIM 2020 PAZAR

UND’nin büyük başarısı

UND’nin aktif rol oynadığı ve birebir destek verdiği İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu bundan böyle Fakülte olarak eğitim-öğretim hizmetine devam edecek...

Ekleme: 2 Kasım 2015 Pazartesi 15:43/ Güncelleme: 2 Kasım 2015 Pazartesi 15:43
İSTANBUL-İstanbul Üniversitesi Ulaş tırma ve Lojistik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eyüp Çetin İstanbul Üniversitesi- ’nin her zaman ilklerle anıldığını ve ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek, “YÖK’ten Fakülte olmaya dair sertifikamızı aldık. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında Fakülte olarak öğrencilerimize, bilim ve akademi dünyasına hizmet sunuyor olacağız” dedi.
UND Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Öğretim Üyesi Ali Çiçekli, lojistiğin hem ülkemizde hem de dünyada önemini gittikçe artırdığını ifade etti. Teknolojik gelişimin hızlı yaşandığı ve pazarların birbirine yaklaştığı küresel ekonomik dünyada oturduğumuz yerden bilgisayarın bir tuşuna basarak istediğimiz ürünü alıp satabileceğimizi söyledi. Fakat bu sanal alışverişlerin sanal şekilde ulaştırılamayacağını ve taşınamayacağını ifade eden Çiçekli, taşıma işinin sanaldan çıkıp gerçeğe dönüştüğünü ve gerçek olması gerektiğini ifade etti. Güçlü bir lojistik yapısı olmayan hiçbir ülkenin ekonomik kalkınmayı gerçekleştiremeyeceğini ifa eden Çiçekli öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Çiçekli, “Hocalarınıza vefa borcunuz vardır. Zira hocalık yani öğretmenlik para ile ölçülemeyecek kadar ulvi bir görevdir. Nitekim, Hz. Ali, ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ diye buyurmuştur. Sizlere sadece harf değil bir derya bile öğreten hocalarınız elbette sizlerden onlara köle olmanızı beklemiyorlar. Ama kendilerinden aldığınız güzel bilgileri bundan sonraki hayatınızda doğru kullanır ve sürekli geliştirirseniz bu vefa borcunuzu yerine getirmiş olursunuz” dedi. Çiçekli, öğrenmenin sadece okul- la sınırlı olmadığını da ifade etti.