26 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA

Isuzu Hakmar’ı daha güçlendirdi

Hakmar Şirketler Grubu, 550 adetlik araç filosundaki Anadolu Isuzu sayısını 20 Tora, 18 NPR olmak üzere toplam 38 adet daha alarak 87’ye yükseltti...

Ekleme: 23 Nisan 2017 Pazar 14:21/ Güncelleme: 23 Nisan 2017 Pazar 14:21
Anadolu Isuzu, Hakmar Şirketler Grubu’na 20 adedi Tora, 18 adet NPR olmak üzere 38 kamyon teslim etti. Hakmar’ın Kurtköy’deki deposunda gerçekleşen teslimata Hakmar Şirketler Grubu adına Yetkiner ve Arslan Satılmış, Anadolu Isuzu Satış Direktörü Tunç Karabulut, Kamyon Satış Yöneticisi Atakan Gürler, Kamyon Bölge Satış Sorumlusu Ozan Şimşek, Anadolu Isuzu İstanbul Yetkili Araç Satış Bayi Çelik Dizel’in Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çelik ile Satış Müdürü Süleyman Cambaz da hazır bulundu. 
 
KENTİÇİNE UYGUN
 
Teslimat töreni sonrası yapılan basın toplantısında konuşan Hakmar Şirketler Grubu Filo Müdürü Yetkiner Satılmış, araç filolarında 87 adet Isuzu marka kamyon bulunduğunu gelecek yıllarda da Anadolu Isuzu ile çalışmak istediklerini söyledi. 600 adet mağazalarının bulunduğunu ve filolarındaki araçların bu mağazaların ihtiyaçlarını karşılamak için kullandıklarını anlatan Yetkiner Satılmış, Isuzu araçları çok beğen diklerini ve filolarına katmaya devam edeceklerini söyledi. Daha çok kentiçi çalıştıkları için de Isuzu kamyonların işlerine daha uygun olduğunu vurgulayan Satılmış, Isuzu’nun gerek yedek parça gerekse bakım ve servis hizmetlerinden çok memnun olduklarının altını çizdi. Satılmış, ayrıca Isuzu’nun ikinci el değerini koruyan bir araç olduğunu sözlerine ekledi.
 
Anadolu Isuzu Satış Direktörü Tunç Karabulut tören sırasında yaptığı açıklamada, “Hakmar ile 2016 yılından bu yana işbirliği içindeyiz. Isuzu ile ilgili Hakmar’dan övgüler duymak bizi gururlandırıyor. Çok profesyonel bir müşteri, çok ince eleyip, sık dokuyor. Isuzu tercihlerinde sadece iyi ilişkiler değil, araçların ihtiyaçlarına uygun olması önemli bir kriter. Önümüzdeki dönemlerde de Hakmar araç filosu içindeki payımızı artırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 5-16 ton segmentinde Isuzu uzun yıl lardır liderliğini sürdüren bir marka. Bu liderlik bir tesadüf değil. Bu hem ürün, hem müşteri ilişkilerinin, hem de bayi, servis ve yedek parça ağının yani bir bütünün başarısı olarak değerlendirilmeli”dedi.
 
Daha sonra 2017 yılının ilk 3 aylık pazar seviyesini de değerlendiren Karabulut, pazarın geçen yılın ilk üç ayına yakın gittiğini belirtti. “İnanıyoruz ki, tekrar Türkiye büyüme trendine girer ve firmalar da yatırımlarına devam ederler. Anadolu Isuzu olarak biz de kamyon, kamyonet ve otobüs tarafında istediğimiz pazar rakamlarına ulaşırız diye düşünüyoruz. Bu senenin geçen senenin rakamlarının yakalanacağını öngörüyoruz. 2015 ve 2014’leri belki daha sonraki yıllarda konuşacağız. Bu sene geçen seneden kötü olmayacak diye düşünüyoruz. Biz de otomotiv sektörü olarak bu büyümeden arzu ettiğimiz payı alabiliriz”dedi. 
Yılın ikinci yarısının ve son çeyreğinin biraz daha iyi geçeceğini sözlerine ekleyen Karabulut “Kamyonette biraz daha büyü yen, kamyonda da geçen yılın aynı seviyesinde bir pazar olacaktır. Otobüs ve minibüs tara fı ise turizmin iyiye gitmesi ile geçen yıla göre daha iyi olacaktır. Türkiye’de geçen yılın üzerinde turist gelmesi beklenmektedir. Bu de bizim sektörümüze yansıyacaktır”diye ifade etti. 
 
YOLDA BIRAKMAZ 
 
Çelik Dizel Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çelik ise; “60 yıldır otomotiv alanındayım. Bunun 34 yılı Isuzu’da geçti. NPR 10 rakipsiz bir araç. Bu araçları alan firma zengin olur. Parçası çok uygun. Aracımız çok güçlü. Alıcıyı hiçbir zaman yolda bırakmaz”diye konuştu.