29 KASIM 2020 PAZAR

Ford Trucks’ın büyümesi sürüyor

Ford Trucks, Fas Kazablanka’da geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği 4S tesisinin açılışının ardından bu kez de Marakeş’te 2. 4S tesisini açılışını yaparak hizmete aldı...

Ekleme: 8 Ağustos 2016 Pazartesi 16:16/ Güncelleme: 8 Ağustos 2016 Pazartesi 16:16

Ford Otosan’ın ağır ticari araç markası Ford Trucks, Fas’ın önemli şehirlerinden Marakeş’te, bölgedeki ikinci bayisini açtı. Fas’ta 100 yıldan uzun süredir Ford distribütörü olarak faaliyet gösteren Auto Hall Group bünyesinde FordTrucks Kazablanka bayii Scama işbirliği ile inşa edilen yeni tesisin açılış törenine; Ford Trucks Uluslararası Pazarlar Direktörü Emrah Duman, Ford Trucks Afrika Ülkeler Müdürü Tufan Altuğ ile Scama Genel Müdürü Abdelouahab Ennaciri ve AutoHall Network Müdürü Yassine Benmassi de katıldı. 

Ford’un Avrupa’daki ticari araç üretim ve AR-GE merkezi olarak dikkat çeken ve Türkiye’nin öncü otomotiv şirketi olan Ford Otosan, 2020 yılına kadar 50 ülkede distribütörlük ve bayi ağı yapılanmasını tamamlamayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda; Rusya ve Türki Cumuriyetler’de bayi geliştirme çalışmalarının yanısıra, yakın zamanda Ortadoğu bölgesindeki yapılanmasını tamamlayan Ford Trucks, geçtiğimiz Kasım ayında Fas’ın Kazablanka kentinde 4S Scama bayiliğini hizmete açmıştı. Stratejik ve coğrafi konumu ile Avrupa ve Afrika arasında bir köprü olan Fas, güçlü ve dengeli ekonomisi sayesinde, Ford Trucks için Kuzey Afrika pazarı yatırımlarının stratejik başlangıç noktası niteliğinde. Kuzey Afrika ağır ticari araç pazarında ilk 3 marka arasına girme hedefiyle çalışmalarını sürdüren Ford Trucks ’ın, Scama iş birliğiyle açtığı tesis, bölgedeki müşterilerine satış, servis ve yedek parça hizmetleri ile komple hizmet sunuyor. Tesis, 10 bin metrekare kapalı,  40 Bin m2 açık olmak üzere toplam 50 bin m2.’lik bir alan içerisinde yer alıyor. 5 adet Ford Trucks çekici, kamyon Showroom’da sergilenirken, Ford Trucks servis alanı ise günde 10  araç alabilecek bir kapasiteye sahip.

 

İDDİASINI ARTIRIYOR

Ağır ticari araç sınıfında global oyuncu olma yönündeki çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini vurgulayan Ford Trucks Uluslarara sı Pazarlar Direktörü Emrah Duman açılışta yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Fas, FordTrucks ’ın Kuzey Afrika pazarına yönelik yatırımlarının stratejik başlangıç noktası. Kuzey Afrika ağır ticari araç pazarında ilk 3 marka arasına girme hedefiyle yatırımlarımıza devam ediyoruz. Scama işbirliğiyle Fas’ın önemli şehirlerinden Marakeş’te açtığımız bu yeni tesis, Ford Trucks’ın global vizyonu çerçevesinde tasarlandı ve en son teknik ekipmanlarla do natıldı. Tesisimiz, Ford Trucks markasının imajını ve müşteri memnuniyetini bulunduğu Fas’ta çok daha ileri seviyelere taşıyacaktır. Kuzey Afrika pazarına yönelik projelerimize devam edeceğiz. Ford Otosan olarak, Ford’un Avrupa’daki öncü ticari araç üretim ve geliştirme merkeziyiz. Dünya pazarlarında başarıyla sunulan hafif ve orta ticari araçlarımızdaki kalite, dayanıklılık, verimlilik gibi başarılı çalışmalar; Ford Trucks’ın ürün stratejisinin de belkemiğini oluşturuyor. 55 yıllık kamyon üretim tecrübemizi, farklı ihracat pazarlarına özel ürün geliştirme yetene ğimiz ile birleştiriyoruz. Ford Otosan AR-GE’deki 1500 mühen disimizden 500’ü uluslararası pazarlar için çalışıyor...”