21 MAYIS 2019 SALI

Açılış tarihi belli oldu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım 3. Köprü”nün Temmuz-Ağustos gibi açılışa hazır hale geleceğini, bunun için tüm çalışmaların bitirilmesini bekleyeceklerini açıkladı...

Ekleme: 21 Ocak 2016 Perşembe 16:01/ Güncelleme: 21 Ocak 2016 Perşembe 16:01

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Temmuz-Ağustos gibi 3. Köprü’nün hazır hale geleceğini belirtti. Bakan Yıldırım, 3. havalimanının ilk etabının da 2018’de açılacağını söyledi. Yıldırım, “3. Köprü aslında önümüzdeki Mayıs gibi bitiyor. Ancak çalışmaları devam eden yollar var. 115 km. bağlantı yolları ile 225 km.’yi buluyor. ‘Bunlar tamamen bittikten sonra açalım’ diye bir karar aldık. Dolayısıyla, Temmuz-Ağustos gibi açılışa hazır hale gelecek.

Ayrıca, 3. Havalimanı da tüm hızıyla devam ediyor. Biliyorsunuz bu dünyanın en büyük havalimanı 1. etabı 26 Şubat 2018 tarihinde açılmış olacak. On dan sonra iki etabı daha var. Onlar da alınacak. Bittiğinde 150 Milyon yolcu kapasitesi ile dünyanın en büyük havalimanı olacak. Yatırımlarımız tüm hızıla sürerken, yenilerinin de projelerinin hazırlıkları ve ÇED Rapor izinlerinin çıkmasını bekliyoruz. Türkiye’yi bir uçtan bir uca demir ağlarla öreceğiz. Amacımız, daha da çok hizmet” diye konuştu.