21 MAYIS 2019 SALI

Otokar araçlarıyla Malta’da üs kurdu

143 adet sağdan direksiyonlu Doruk (Vectio) siparişini kısa sürede teslim eden Otokar, Malta halkının araçlardan memnun olması üzerine, 33 adet yeni Kent siparişi aldı...

Ekleme: 21 Aralık 2015 Pazartesi 14:12/ Güncelleme: 21 Aralık 2015 Pazartesi 14:12

Otokar, bir Türk markasının aldığı en büyük sağdan direksiyonlu otobüs şiparişini 5 ay gibi kısa bir sürede Malta’ya teslim etmesinin ardından bu sefer de, 33 adet Kent siparişi aldı. Malta’nın şehir yapısına göre özel olarak üretilecek Kent’ler 2016 yaz aylarında kullanımına sunulacak. 

Malta’daki 143 Doruk (Vectio) teslim törenine Malta Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Joe Mizzi, Malta Toplu Taşıma Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Felipe Cosmen, Otokar Avrupa Müdürü Ali Murat Atlas, Otokar Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Levent Sayar, Malta Türk Büyükelçisi Reha Keskintepe ve Malta İspanya Büyükelçisi José Pons katıldı. Otokar otobüslerinin sürücüler ve ada halkı tarafından çok beğenildiği ve olumlu geri dönüşler alındığını vurgulanan törende konuşan  Malta Public Transport (Malta Toplu Taşıma) Yönetim Kurulu Başkanı Felipe Cosmen, Otokar için memnuniyetlerini belirtti. Cosmen, Otokar’ın Malta toplu taşımacılığında fark yarattığını söyledi. İspanya’nın en büyük toplu taşımacılık şirketi Alsa’ya bağlı Malta Toplu Taşıma’nın Malta’da 15 yıl boyunca kentiçi taşımacılık hizmeti vereceğini hatırlatan Cosmen, “Avrupa’nın en yüksek nüfus yoğunluğuna sahip ülkelerinden bir tanesi olan Malta’da otobüs taşımacılığının öneminin gün geçtikçe artacağına inanıyoruz. Malta’nın büyüyen ekonomisine paralel olarak artan verimli ve modern toplu taşımacılık ihtiyacını karşılamak üzere önemli adımlar attık. Araçlar ve yeni teknolojiler için bugüne kadar 25 Milyon Euro’nun üzerinde yatırım yaptık. Artan hat sayılarının da etkisi ile bir yılda adada hizmet veren otobüs sayısını 258’den 361’e yükselttik. Adada otobüs kartı kullananların oranını 4 ay gibi bir sürede yüzde 1’den yüzde 85’e çıkardık” dedi. Malta’da toplu taşımada yaşanan gelişmede modern araçlar ve hizmet kalitesindeki artışın  önemli olduğunu hatırlatan Cosmen, Otokar Doruk (Vectio) otobüslerinden duydukları memnuniyeti Kent siparişi ile taçlandırdıklarını söyledi.

Cosmen, Doruk otobüslerini Malta’nın ihtiyaç ve beklentilerine uygun hale getirmek için yaptığı geliştirme çalışmaları için de Otokar’a ayrıca teşekkür etti. Törenin ardından Bakan Mizzi ve beraberindekiler Otokar’ın Vectio ismi ile ihraç pazarlarına sunduğu aracını yakından inceledi.

 

Büyükelçi José Pons “Başarılısınız”

İspanya’nın Malta’daki Büyükelçisi José Pons, Malta Toplu Taşıma şirketinin sahibi İspanyol Alsa’nın İspanya ve dünya çapında toplu taşımacılık alanında önemli başarılara imza attığını belirtti. Pons, bu başarının buradaki aracısının Otokar olduğunu belirtti.

Büyükelçi Keskintepe “Kutluyorum”

Türkiye ve Malta arasındaki ticari işbirliğinin gelişmesindeki önemi vurgulayarak, “Otokar’ın bu başarısını özellikle, sağdan direksiyon u araç üreterek AB’ye sunması çok önemli, kutluyorum. Bu Türkiye-Malta ticari ilişkilerinin geliştirilmesine katkı sağlayacak” dedi.

Ulaşım Bakanı Muzzi "Teşekkürler”

Malta Ulaşım ve Altyapı Bakanı Joe Mizzi, Otokar’ın ada ihtiyaçlarına uygun üretiminden memnun olduklarını söyledi. Muzzi; “Otokar, otobüsleri ile Malta halkının hak ettiği modern toplu taşımacılık imkânına kavuştu. Herşey için çok teşekkürler” dedi.