21 MAYIS 2019 SALI

Karsan’dan Muş’a Jest

Karsan’ın Diyarbakır Bayisi Yeşilçınar Otomotiv tarafından Muş’a teslim edilen 91 adet JEST ile bugüne kadarki en yüksek adetli JEST filo satışı gerçekleşmiş oldu...

Ekleme: 11 Aralık 2015 Cuma 11:47/ Güncelleme: 11 Aralık 2015 Cuma 11:47

Karsan Diyarbakır Bayii Yeşilçınar Otomotiv, geçtiğimiz hafta Muş’a 91 adet Karsan JEST minibüsü teslim etti. Bugüne kadar gerçekleşmiş en yüksek adetli JEST filo satışı olma özelliği taşıyan bu teslimat ile birlikte Muş halkı tam alçak tabanlı, engelli erişimine uygun, çevreci araçlara kavuşmuş oldu. Muş S.S. 55 No.’lu Şehiriçi Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi tarafından tes lim alınan araçlar için düzenlenen açılış törenine; Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Koo peratif Başkanı İnan Karakaya, Kooperatif Yöneticileri, dolmuşçular ve Muş halkı katıldı. Törende, Karsan Pazarlama adı na Satış Bölge Yöneticisi Coşkun Tokan ve Servis Bölge Mü dürü Soydan Solmaz bulundu. 

Teslimatta konuşma yapan Muş Belediye Başkanı Feyat Asya; Muş’ta hizmet verecek olan 91 adet Karsan marka JEST minibüsünün ve kart sistemine geçmiş olmalarının tüm Muş esnafına ve halkına uğurlu olmasını diledi. Gelişen Türkiye’nin ihtiyaçlarına cevap vermek adında belediyelerin toplu taşıma sektöründeki yeniliklere yoğunlaştığını belirten Karsan Pazarlama Satış Bölge Yöneticisi Coşkun Tokan ise; yolcuların artık kolay erişilebilir, güvenli ve konforlu seyahat edebileceği, şoförlerin de uygun maliyetli ve az yakan araçları tercih ettiğini söyledi. Tokan sözlerine şöyle devam etti: “Değişen ihtiyaçlara paralel bilhassa kentiçi toplu taşıma araçlarında engelli erişi mine ve modern araçların kullanımına ne denli önem verildiğini görüyoruz. Bu bağlamda Kasım 2014 tarihi itibariyle şehir içi yolcu taşıma hizmeti yapan araçlardan erişilebilir olmayanlarına yolcu taşıma hizmeti için yetki belgesi, izin ve çalışma ruhsatı verilmesi yasaklandı. Bizler araçlarımızı bu kanun çerçevesinde tasarladık, ürettik. JEST, şık tasarımının yanısıra, alçak tabanı, engelli erişimine uygun olması ve tekerlekli sandalye alanının bu lunmasıyla %100 yolcu taşı ma üzere sıfırdan tasarlanmış bir minibüs. Aynı zaman da düşük yakıt tüketimine, düşük bakım maliyetlerine ve üstün güvenlik donanımlarına sahip bir araç. O yüzden kararımız Karsan oldu.”